Analizy

inwestycje forex dokonane w grupie zamkniętego forum inwestorów z ostatnich kilku dni. 18.02.2014r.

Podziel się postem:

W ostatnim czasie trochę mniej było okazji inwestycyjnych ale za to sygnały były bardzo dobre.

Oprócz kilku okazji z parkietu polskiego, gdzie opisałem sygnały na kontraktach terminowych oraz akcji PKO BP było kilka perełek dla uczestników forum zamkniętego.

 

Przedstawię kilka wykresów zamieszczonych na forum inwestorów z ostatnich kilku dni. Niektóre pozycje zamknąłem całkowicie lub częściowo.

 

Nikkei futures.

Na pierwszy ogień pójdzie wykres Nikkei futures. Zauważyłem na nim spory potencjał do wzrostów. Układ był w miarę czytelny a decyzja do zamknięcia sporej części pozycji przyszła dzisiaj rano kiedy zauważyłem wystrzał ceny po nocy o ponad 1.5%. Pozycja była brana kilka dni temu i po kilku dniach konsolidacji dzisiaj dała zarobić.

Wykres z forum.

nikkeifutures14

 

I wykres bieżący.

nikkei17

Jak widać wzrost imponujący, mimo że większość kracze o spadkach. Ja „gram” swoje staram się mieć zaufanie tylko do własnych analiz oraz kresek. Nie ukrywam, iż wiele już zamknąłem a co nie co zostawiłem zabezpieczone stopem ponad poziomem wejścia. Po przebiciu lokalnego szczytu warto przesunąć stopa na wyższym poziom techniczny na ewentualność wystąpienia większego wzrostu, którego nawet się spodziewam ale jednocześnie żeby nie stracić naszych pozycji na korekcie. W razie niepowodzenia zyski z wszystkich pozycji już są zadowalające.

 

USD/JPY.

W podobnym okresie podałem analizę usd/jpy. Oznaczyłem dwie strefy wsparcia z poziomem stop poniżej całego układu. Sugestia sygnału po wybiciu strategicznego poziomu.

 

usdjpy14h1

 

Cena idealnie dotarła do drugiego wsparcia robiąc małą konsolidację typową pod wybicie. Dalszy przebieg ruchów wykonany został po mojej myśli.

 

usdjpy18

 

Sytuacja analogiczna jak w przypadku Nikkei kontraktów. Wybicie w górę dało ponad 100 pipsów. Rano zamknąłem niemal w szczycie ale nie ma to znaczenia, gdyż poziomy winny być znacznie wyższe. W razie czego dla reszty można już ustawiać stopy ponad poziom wejścia i spokojnie oczekiwać dalszych rozstrzygnięć jakie przyniesie rynek.

 

Kolejnym ciekawym wykresem jest USD/SEK.

Niby egzotyczna para walutowa ale nie stanowi dla mnie to większego znaczenia. Jeśli widzę ciekawe układy to chętnie je biorę oraz dzielę się wykresami z moimi klientami. Giełda skupia tak wielki kapitał, że starczy dla wszystkich po kawałku z tego tortu.

Wykres z dnia 11 lutego z opisem warunków do zajęcia pozycji.

 

usd_sek11

 

Minął tydzień i proszę zerknąć na dzisiejszy wykres.

 

usdsek17

Trochę pomęczyli… cena wpadła w konsolidację i zamarłą na kilka dni. Co się odwlecze to nie… Kolejny raz okazało się, że cierpliwość się opłaca. Pozycja jest w portfelu już ponad tydzień ale nie martwi mnie to. Skoro analizę taką przyjąłem i stop jest moim akceptowanym poziomem straty więc nie można zmieniać ustaleń w trakcie gry.

Obecnie cena wybiła ważną linię trendu spadkowego i istnieje szansa na pobicie szczytów. Ja nie prognozuję ruchów tylko „gram” to co widzę. Teraz należy stopniowo podnosić poziom stop.

 

Podsumowując dzisiejszy wpis pragnę pogratulować grupie i sobie dobrych inwestycji z ubiegłego tygodnia. To były dobre sygnały i cieszy dzisiejszy zysk na wszystkich pozycjach w dużej części już skonsumowany. Warto pamiętać o tym aby nie popadać w hurra optymizm i z dużym skupieniem przystąpić do kolejnych analiz i dalszej pracy.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz