Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Innowacyjna alternatywa dla bitumów. Sopro prezentuje zaprawę uszczelniającą ZR Turbo 618 XXL

Podziel się postem:

Podczas uszczelniania tak newralgicznych przestrzeni, jak zewnętrzne ściany czy piwnice nie ma miejsca na kompromisy, błędy wykonawcze czy wybór niskiej jakości produktów hydroizolacyjnych. Powłoka uszczelniająca musi być bowiem gwarantem niezawodnej ochrony przed wilgocią, nawet w przypadku najtrudniejszych czynników zewnętrznych, które na nią oddziałują, a wybrana zaprawa wysoce odporna na działanie obfitego deszczu, zmiennych warunków atmosferycznych, parcia wody czy aplikacji na trudnym i wymagającym podłożu. Tam, gdzie prace hydroizolacyjne wymagają stosowania produktów do zadań specjalnych warto postawić na innowacyjną zaprawę Sopro ZR Turbo 618 XXL.

Niezwykle wydajna, cementowa, reaktywna, paroprzepuszczalna i szybkoschnąca zaprawa uszczelniająca ZR Turbo 618 XXL sprawdzi się wszędzie tam, gdzie prace wykonawcze obejmują uszczelnienie zewnętrznych ścian piwnic i fundamentów, jako poziome uszczelnienie płyt fundamentowych czy uszczelnienie zabezpieczające przed parciem negatywnym. Doskonale poradzi sobie także w przypadku klejenia płyt izolacyjnych i ochronnych, renowacji elementów budowlanych, jako uszczelnienie cokołów i uszczelnienie poziome oraz produkt do klejenia i uszczelniania oświetlaczy piwnicznych, zbiorników wody użytkowej do 10 m głębokości, a także w ogrodach i obiektach architektury krajobrazu.

W parze z jej wielofunkcyjnością idą również wysokie parametry techniczne i użytkowe. ZR Turbo 618 XXL cechuje bowiem wysoka elastyczność (również w niskich temperaturach do -20°C), niezwykła wydajność oraz bardzo dobre właściwości – także w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zaprawa może być stosowana na zimnych i lekko wilgotnych podłożach. ZR Turbo 618 XXL stanowi również niezastąpione wsparcie podczas prac terminowych – po około 3 godzinach wykazuje odporność na deszcz, zaś po 6 godzinach mostkuje rysy i jest odporna na działanie wody pod ciśnieniem 2,5 bar.

Rada eksperta Sopro: Przed przystąpieniem do aplikacji zaprawy ZR Turbo 618 XXL należy zadbać o odpowiedni stan podłoża, które musi być nośne, odporne na odkształcenia oraz pozbawione otwartych rys i substancji zmniejszających przyczepność. Dwuskładnikową zaprawę mieszamy w proporcjach 1:1. Uszczelnienie musi być nałożone na matowo – wilgotne lub zagruntowane podłoże przy pomocy pędzla, wałka, metodą natryskową lub szpachlowania w co najmniej 2 warstwach (1 mm grubości suchej warstwy = 1,1 mm grubości świeżej warstwy). Pierwsza warstwa musi być przeschnięta, aby można było nanieść kolejną. Za pomocą ZR Turbo 618 XXL można z powodzeniem wyrównać szczeliny i zagłębienia do 5mm, a także dokonać naprawy istniejących uszczelnień bitumicznych. W obu przypadkach należy zastosować metodę szpachlowania drapanego.

ZR Turbo 618 XXL odznacza się niską zawartością chromianów zg. z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

 

InfoWire.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz