Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

IBM wesprze Facebooka?, 25.09.2019r.

Podziel się postem:

 

W zeszłym tygodniu wicekanclerz i jednocześnie wiceminister finansów Niemiec – Olaf Scholz – kategorycznie stwierdził, że Libry za Odrą nie będzie. Jego wypowiedź wpisuje się w dotyczasową retorykę władz: Scholz stwierdził, że rząd nie może zaakceptować waluty równoległej i stąd musi zostać ona odrzucona.

Według najnowszych doniesień, Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka i niejako twarz Libry, nadal kolęduje po ustawodawcach w Waszyngtonie. Ostatnio spotkał się z senatorem Hawleyem, który rzucił mu wyzwanie: Facebook miałby sprzedać Whatsappa i Instagrama oraz poddać się niezależnemu audytowi w kwestii stosowanej przez firmę cenzury. W ten sposób Zuckerberg miałby pokazać, że jego firma poważnie podchodzi do prywatności użytkowników – co polepszyłoby odczucia wobec Libry. Sam Zuckerberg miał na to udzielić jasnej i klarownej odpowiedzi – nie.

Facebook sprezentował Calibrze nowy nabytek. Tym razem firma przejęła startup Servicefriend, który dostarcza chat-boty, tworzone w oparciu o sztuczną inteligencję. Bot ma zostać wykorzystany w procesie obsługi klientów Libry, a rozmowa z nim – być nie do rozróżnienia od rozmowy z prawdziwym pracownikiem.

Podczas, gdy część członków-założycieli odwraca się od Libry, otwartość na współpracę deklarują inni. Ostatnio dołączyło do nich IBM, co potwierdził dyrektor generalny ds. usług blockchain – Jason Kelley. Stwierdził, że firma chce wspierać blockchainowe inicjatywy, jednak nie zdradził, czy IBM planuje dołączyć do Stowarzyszenia Libra.

Kolejnym, amerykańskim bankiem, który planuje adaptację technologii księgi rozproszonej na własne potrzeby, jest Wells Fargo. Spółka ogłosiła, że w 2020 roku stworzy nową platformę dla potrzeb błyskawicznych przelewów międzynarodowych. U podstaw jej działania ma stać własny token banku – WellsFargo Digital Cash. Prace nad oprogramowaniem mają ruszyć w przyszłym roku.

Do stworzenia własnej kryptowaluty ma przygotowywać się także reżim w Pjongjangu. Rewelacje te podał Alejandro Cao de Benos, który ma współpracować z północnokoreańskimi władzami nad projektem. Twierdzi on, że waluta cyfrowa obecnie znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, a w założeniach ma przypominać Bitcoina. Zwraca się uwagę, że Korea Północna ma odpowiednią wiedzę, potrzebną do stworzenia własnego tokena. Projekt może okazać się nad wyraz istotny dla władz, z uwagi na możliwość wykorzystania coina do obchodzenia międzynarodowych sankcji.

Wspomnieć należy, że w sieci grasuje nowy koń trojański – InnfiRAT. Tym razem na celowniku znaleźli się posiadacze Bitcoinów oraz Litecoinów. Głównym zadaniem wirusa jest skanowanie komputera ofiary w poszukiwaniu danych o portfelach kryptowalutowych. Oprogramowanie przechwytuje także pliki cookies z przeglądarki, celem przejęcia loginów i haseł dostępowych.

Bitcoin przełamał wsparcie będące na poziomie 9000 USD i może zmierzać do kolejnego mieszczącego się na 7450 USD. Najbliższy opór znajduje się na 9000 USD.

Ethereum po załamaniu trendu spadkowego wychodząc ponad 202 USD, ponownie wrócił do spadków. Aktualny opór jest w okolicach 220 USD, a wsparcie na 147 USD.

Bitcoin Cash przełamał wsparcie na 265 USD i tym samym trend spadkowy nadal trwa. Poziomem istotnym dla utrzymania tej tendencji jest 170 USD, a opór występuje na 269 USD.

Litecoin trwa w trendzie spadkowym. Opór jest na poziomie 64 USD, a wsparcie w okolicach 51 USD, do którego cena się zbliża.

Ripple zniosło całe wybicie z połowy maja i pokonało wsparcie na 0,28 USD. Aktualne jesteśmy na wsparciach. Opór jest na 0,33 USD, a kolejny na 0,36 USD.

 

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz