Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Silver – realizacja scenariusza z niedosytem, 3.12.2018r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu Silver – interwał dzienny.

Poprzednio dokładnie i obszernie opisałem wykres srebra (Silver), gdzie wskazywałem na obecność korekty oraz wyznaczyłem ważną linię trendu spadkowego decydującą o dalszym wzroście tego waloru.

Jak widać linia trendu po raz kolejny zatrzymała zapędy byków i dopiero dzisiaj wielkim i zdecydowanym ruchem pokonała ten opór. Ja jednak lubię analizować świece i mimo jej rozmiarów między max i min dnia jej przekaz na zamknięcie może mieć niezdecydowany kierunek.

Co do samej korekty? W zeszłym tygodniu pisałem o korekcie prostej z tendencją do złożonej. Prawdopodobnie koniec zeszłego tygodnia nie był dobrym czasem na atak popytu wyznaczającym trwały kierunek i nowy trend. Za wiele ważnych informacji napływa na rynek aby przedwcześnie „wystrzeliły” wykres. Rynek musi dać sobie czas na zebranie pozycji i włożenie większego kapitału. Być może plan taki mają inwestorzy na inny czas, np. bieżący tydzień.

Mimo wszystko przewagę w mojej ocenie mają byki. Kierunek jest nadany, potrzebny jest jeszcze kolejny atak czyli kontynuacja.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz