Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Giełdy w górę na bazie nadziei związanych z negocjacjami handlowymi, 5.09.2019r.

Podziel się postem:

 

Rynki akcji notowały wczoraj wzrosty, ponieważ na świecie narodziło się uczucie optymizmu. W Hong Kongu obserwowaliśmy duże wzrosty po tym, jak jego przywódca – Carrie Lam, wezwała do wycofania zmian w prawie o ekstradycji, co wczoraj nadało ton rynkom.

Europejskie i amerykańskie rynki akcji również zakończyły sesję na plusie. Hang Seng zamknął się na zielono prawie 4%, a dobry nastrój rozprzestrzenił się na całym świecie. W szczytowym momencie zamieszek w Hong Kongu prezydent Trump ostrzegł Pekin, że musi poradzić sobie z sytuacją w „humanitarny” sposób, aby złagodzenie napięć mogło pomóc w sporze handlowym między USA a Chinami.

W nocy ogłoszono, że delegaci USA i Chin spotkają się w październiku, aby omówić kwestie handlu. W połączeniu z rozwojem wydarzeń w Hong Kongu był to pozytywny impuls dla rynków w Azji. Kontrakty terminowe na indeksy akcji w Stanach Zjednoczonych zyskały na sile, a europejskie rynki akcji również powędrowały wysoko.

Sterling szybował wczoraj w tandemie z chaosem brytyjskiej polityki. Posłowie głosowali za opóźnieniem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, a co gorsza dla premiera Johnsona, ustawodawcy głosowali przeciwko przeprowadzeniu szybkich wyborów powszechnych. Funt zanotował wzrosty, ponieważ w najbliższym czasie odrzucono możliwość Brexitu bez porozumienia.

Również dobre dane PMI dla usług z Chin i strefy euro pomogły wczoraj kształtować pozytywny nastrój. Na początku tego tygodnia mieliśmy do czynienia z bardzo słabymi odczytami produkcji z głównych gospodarek bloku walutowego, ale jak widzieliśmy wczoraj, sektor usług w regionie jest w bardzo dobrej kondycji co dodatkowo zwiększyło optymistyczne nastroje.

Złoto zyskało wczoraj na wartości dzięki gwałtownemu spadkowi dolara amerykańskiego. Wzrosty na akcjach wskazują na dobre nastawienie inwestorów do ryzyka, co działało jak ograniczenie ruchu wzrostowego złota.

USA opublikują dziś kilka raportów z rynku pracy. Raport o zatrudnieniu ADP i raport o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych napłyną o godz. 14:15 i 14:30, a ekonomiści spodziewają się odpowiednio 149 000 i 215 000.

O 16:00 zostanie ogłoszona aktualizacja zamówień fabrycznych w USA. Rynek oczekuje odczytu na poziomie 1%. O tej samej porze poznamy odczyt ISM dla usług z prognozą na poziomie 53,3.

O godzinie 17:00 poznamy odczyt dotyczący zapasów ropy, który ma wykazać spadek o 2,48 miliona baryłek. Zapasy benzyny spadną zgodnie z prognozą o 1,52 miliona baryłek.

EUR/USD – notowania pozostają w szerszym ruchu spadkowym w 2019 roku i jeśli kierunek ten utrzyma się, wkrótce notowania mogą osiągnąć poziom 1,0900. Opór dla wzrostów znajduje się przy  1,1164.

GBP/USD – świeca dzienna ze środy, może być młotkiem, a przełamanie powyżej 1,2200 może poprowadzić notowania w kierunku 1,2309. Wsparcie znajduje się przy 1,1900, a szerszy ruch spadkowy może być kontynuowany.

EUR/GBP – tygodniowa świeca z połowy sierpnia okazała się być formacją odwrócenia. Jeżeli kierunek spadkowy utrzyma się, celem może być poziom 0,8872. Odbicie może poprowadzić notowania w kierunku 0,9200.

USD/JPY – kurs odbił w zeszłym tygodniu, a przełamanie powyżej 107,00 może skierować kurs na  108,47 (100-dniowa MA). W przypadku kontynuacji szerszego trendu spadkowego, możliwy jest retest poziomu 104,50.

FTSE 100 oczekiwany wzrost na otwarcie o 31 punktów, przy 7,342.

DAX oczekiwany wzrost na otwarcie o 120 punktów, przy 12,145.

CAC 40 oczekiwany wzrost na otwarcie o 52 punkty, przy 5,584.

Poprzedni artykuł>

CMC Markets świadczy usługi na zasadzie wyłącznie realizacji zleceń (execution only). Prezentowany materiał (niezależnie od tego, czy zawiera jakiekolwiek opinie) ma charakter informacyjny i nie uwzględnia osobistych okoliczności ani celów.

Żadna informacja w tym materiale nie jest, ani nie powinna być uważana, za poradę finansową, inwestycyjną lub inną poradę, na której należy polegać przy podejmowaniu decyzji.

Żadna z opinii wyrażonych w materiale nie stanowi rekomendacji CMC Markets lub autora materiału, że jakakolwiek inwestycja, instrument, strategia transakcyjna lub inwestycyjna, jest odpowiednia dla konkretnej osoby.

Materiał nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi zapewniającymi niezależność badań inwestycyjnych. CMC Markets nie podlega żadnym zakazom w zakresie rozpowszechniania tego materiału,jednak nie wykorzystuje zawartych w nim informacji przed jego publikacją.

 

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz