Analizy

GBP/CAD, analiza intra – H1, 10.08.2014r.

Podziel się postem:

Dzisiejsza analiza będzie krótka, ponieważ znajduję się jeszcze w Krakowie po wczorajszym szkoleniu. Wczoraj cały dzień uczyliśmy się z Mariuszem i jego żoną technik inwestycyjnych oraz metod zarabiania na giełdzie, zaś dzisiaj planuję pozwiedzać historyczne miasto Kraków. Bardzo dziękuję za miłą atmosferę i możliwość spędzenia weekendu w Krakowie, do którego lubię przyjeżdżać.

 

Korzystając z chwili wolnej przed wyjściem na „starówkę” dopijając kawkę, napiszę kilka słów o parze walutowej gbp/cad w skali intra.

 

Na wykresie widzimy prawdopodobny układ korekcyjny z wybiciem kanału (fali C). Nie podejmę się szczegółowego rysowania fal z powodu braku czasu. Często sugeruję się Elliottem w sposób bardzo uproszczony.

 

W tej chwili widziałbym korektę poprzedniego wybicia z kanału i ewentualną szansę na podłączenie się do ruchu wzrostowego. Na wykresie oznaczyłem jeden z możliwych scenariuszy. Wsparcie poziome może stanowić dobre miejsce do zatrzymania ewentualnej korekty. Uwaga, gramy na sygnał nie lokację.

Z uwagi na analizę intra (H1) ogromnych ruchów bym się nie spodziewał, jednak parę złoty do ugrania jest.

 

gbpcad

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz