Aktualności Analizy Forex

GBPAUD – Kontynuacja trendu wzrostowego

Podziel się postem:

Podczas wczorajszej sesji na rynkach pojawiła się istotna, lecz nieoficjalna informacja mówiąca o tym, że Unia Europejska i Wielka Brytania prawdopodobnie doszły do porozumienia w sprawie ‚rachunku za Brexit’. Ustalona kwota oscyluje między 45 – 55 mld euro, a zatem mniej od szacowanych wcześniej 60 mld euro jakich domagać się miała UE.

Funt szterling w reakcji na te doniesienia znacznie się umacniał w stosunku do pozostałych walut. Na parze GBPAUD udało się tym samym zamknąć wczorajszą sesję ponad oporem na 1.7650.

Wczorajsze wzrosty sygnalizowane były natomiast już dzień wcześniej. Wtedy bowiem na zamknięciu sesji uformowała się duża, bycza świecy z długim cieniem u dołu. Jak widać na poniższym wykresie dziennym, testowała ona wsparcie horyzontalne przy 1.7365 oraz dynamiczne, stanowione przez 20-dniową SMA.

Wybicie jakiego byliśmy wczoraj świadkami doprowadziło także do kontynuacji trendu wzrostowego, co może skłaniać do poszukiwania okazji zakupowych. Warto jednak poczekać na korektę z uwagi na to, że cena znacznie odsunęła się od 20-dniowej SMA i mogłoby się okazać, że zakupów dokonujemy na szczycie.

Tomasz Brach
easyMarkets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz