Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

GBP/USD Zakończyła się ekspansja byków, 25.04.2018r.

Podziel się postem:

 

Para walutowa GBPUSD dotarła w minionym tygodniu do ustalonego w styczniu szczytu z obecnego roku na 1.4345. Notowania zdołały nawet nieznacznie przekroczyć ten poziom, jednakże na tym zakończyła się ekspansja byków.

Od ubiegłego wtorku na kablu obserwujemy intensywną wyprzedaż, która kontynuowana była także podczas wczorajszej sesji. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania w piątek pokonały linię trendu wzrostowego prowadzoną od dołka z 13-go listopada 2017 r., a wczoraj poległo także wsparcie horyzontalne na poziomie 1.40.

Obecnie przełamane poziomy wsparcia wspomniane wyżej, mogą stanowić opór w przypadku wystąpienia korekty wzrostowej. Można zatem w ich okolicach rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi, które pozwoliłyby na dołączenie do panującego momentum spadkowego.

Najbliższe istotne wsparcie, do którego mogą teraz kierować się niedźwiedzie widoczne jest w pobliżu 1.38. Z kolei 200-pipsów niżej znajdziemy kolejny kluczowy poziom obrony, który ostatnio stanowił opór we wrześniu 2017 oraz na początku obecnego roku.

GBP/USD (1D) – Otwórz interaktywny wykres
Otwórz interaktywny wykres
Dominik Jamka
easyMarkets
Podziel się postem:

Dodaj komentarz