Analizy

FW20 – Aktualizacja, H1, 27.10

Podziel się postem:

Ostatnia analiza pozostaje dalej aktualna (Link).  Przedstawiony kilka dni temu scenariusz ładnie się zrealizował. Przypomnę, że po wybiciu ceny z klina i ruchem trójfalowym, rynek wykonał korektę dając okazję do zagrania na falę C/3. Dokładnie opisałem to we wspomnianej analizie. Do tego klasycznym sygnałem było wybicie linii szyi RGR.

 

 

W tej chwili spadek zanotował dobre kilkadziesiąt pkt. i jak najbardziej zaksięgowanie części pozycji jest dobrym posunięciem wraz z ustawieniem dobrego SL dla reszty.

Znowu rynek stoi w „rozkroku”. Czyli z jednej strony można uznać korektę za zakończoną i upatrywać dalszych wzrostów, z drugiej zaś spadek ten może się przekształcić w większą przecenę. Technicznie nie mamy jeszcze odpowiedzi.

Zaznaczyłem ewentualne opory dla fali 4 (wariant spadkowy) i po nim zobaczymy co wybierze rynek.

Powrót do poziomów 2390-2400 neguje opcję z pogłębieniem spadków (dając możliwość jeszcze korekty rozbudowanej WXY – kwestia dalszej przyszłości. Na pewno ten wątek poruszę.)

Kilka scenariuszy podaję dla uzupełnienia, które mogą być tak samo wykonalne a warto o nich pisać, ponieważ na giełdzie nie można upierać się przy swoich racjach.

 

Na koniec dodać, że podobnie zachowały się opisane spółki PZU i PKO notując dobre zyski.  Postaram się opisać sytuacje na spółkach w następnym tygodniu.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz