Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Futures: ciekawe spojrzenie na długi termin, 17.12.2019r.

Podziel się postem:

 

Notowania futures na Wig20 notują o poranku +0,05%, nadal znajdując się pod wpływem silnego impulsu wzrostowego, wykreowanego w układzie dziennym z bazy popytowej 2072 – 2055 punktów. Średnia SMA z 20 sesji nadal opada a miesięczny PP 2201 pkt. przyciąga, stanowiąc ważne zniesienie – opór na najbliższe ostatnie siedem sesji 2019 roku.

W zasadzie ostatnie podniesienie się krajowego rynku głównej pochodnej z blisko trzyletnich minimów przeprowadzone zostało przy skokowej poprawie globalnych apetytów na ryzyko. Wstępne podpisanie umowy pierwszej fazy porozumienia handlowego USA – Chiny oraz w końcu rozstrzygnięcie Brexitowe pokazały zielone światło dla krajowego rynku akcji na średni termin.

Widać to właśnie po wspomnianym odbiciu na północ FW20, dzięki czemu RSI wykonał pivotalny ruch przez 30 punktów w układzie dziennym. Mamy zatem szkic kanału wzrostowego, zgodne do tego price action, pierwszy target na okolice 2200 punktów, gdyż median line pitchforka ma takie właśnie właściwości przyciągające. De facto GPW jako jeden z najsłabszych w tym roku rynków z palety emerging markets ma teraz szanse na odbudowywanie się rynku byka. Nie zapominajmy, że jeśli średni termin rozwinie nam krajową mini – hossę to wówczas bardzo ważnym zakresem dla podaży powinna być strefa wokół 2400 punktów. Bo właśnie jej przebicie wiązałoby się ze zmianą długofalowego stanu spoczynku, w ramach kanału bocznego 2000 – 2400 punktów, na wzór kolejnej fali prawdziwej, silnej hossy.

openFPL20.Daily.png

Notowania FW20 w układzie dziennym.

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz