Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Forum Gdańsk: stąd zobaczysz nowe panoramy Gdańska, 23.03.2018r.

Podziel się postem:

 

Forum Gdańsk to nie tylko publicznie dostępne place, miejska zieleń, restauracje i sklepy – ale też wyjątkowe, zupełnie nowe panoramy Gdańska. Przekonali się o tym fotoreporterzy i pasjonaci fotografii z mediów społecznościowych, którzy gościli na jednym z najwyższych budynków  Forum Gdańsk.

Niemal 20 najpopularniejszych blogerów prowadzących konta na Instagramie i Facebooku, publikujących regularnie relacje z życia Gdańska, stawiło się o 5 rano przed budynkami Forum Gdańsk. Obecni byli również fotoreporterzy trójmiejskich mediów.

Wszyscy przyszli specjalnie po to, żeby sfotografować wschód słońca z dachów Forum Gdańsk. Wcześniej takiej możliwości podziwiania widoku na Główne Miasto, Stocznię i Biskupią Górkę nie było.

– Forum jest nie tylko miejscem, w którym odpoczniemy, zrobimy zakupy, będziemy mogli spotkać się w kawiarni czy restauracji ze znajomymi. To także zupełnie nowa przestrzeń miasta, która pozwala na odkrycie nowych widoków. Wierzymy, że nie tylko gdańszczanie, ale również turyści docenią je i że teren Forum stanie się plenerem do zrobienia wspanialych zdjęć – mówi Magdalena Gibney, Dyrektor Forum Gdańsk.

W Forum zaprojektowano m.in. dostępne dla wszystkich miejsca, z których można podziwiać Główne Miasto, Biskupią Górkę, stocznię. Od strony ul. Okopowej w Forum Gdańsk dostępny będzie specjalny taras widokowy, z którego rozciąga się widok właśnie na Główne Miasto. Z dachu parkingu rozpościera się panorama 360 stopni na cały Gdańsk, z widokiem na Dworzec Główny i żurawie stoczniowe.

Forum Gdańsk powstaje w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miastem Gdańsk i międzynarodowego koncernu Multi Development BV. To nowoczesne miejsce łączące przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, która powstała m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi ok. 44 proc. tego miejskiego centrum.

Multi Development BV to jeden z największych deweloperów , właścicieli i zarządców wysokiej jakości centrów usługowo-handlowych w Europie oraz Turcji. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 190 projektami. www.multi.eu

InfoWire.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz