FAQ

[vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”Jak inwestować za pomocą systemu?” tab_id=”1458657333165-e1474aaa-4dd9″][vc_column_text]Należy złożyć zlecenie przeciwne do aktualnej pozycji systemu, zgodnie z otrzymanym sygnałem zawierającym wartość punktową jaka należy dodać/odjąć od „ceny” otwarcia kontraktu w danym dniu.

Sposób postępowania dotyczy systemów Active, Diamond oraz Silver.

W systemie Gold należy ustawić zlecenie po „cenie” podanej w sygnale. Sygnał strategii zawiera dokładną wartość kontraktu, po jakiej należy wystawić zlecenie przeciwne do aktualnie posiadanej pozycji przez system. W systemie Gold inwestor dużo wcześniej posiada wiedzę o dokładnej wartości kontraktu przy jakiej należy dokonać odwrócenia pozycji z S→L lub L→S.

Jeśli „cena” (wartość kontraktu) w drodze notowań osiągnie wartość rewersu, wówczas zostanie zamknięta aktualna pozycja i otwarta nowa, np. S→L.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Ile kapitału potrzeba aby bezpiecznie rozpocząć inwestycję systemami?” tab_id=”1458658090533-f4957d9f-1585″][vc_column_text]Aby dobrze zarządzać kapitałem należy zadać sobie pytanie jak wysokich zysków oczekujemy? Następnie powinniśmy zastanowić się jak wielkie ryzyko jesteśmy w stanie ponieść, a w zasadzie na ile jest odporna nasza psychika na okresowe spadki kapitału. Pytania te są bardzo istotne oraz niezbędne aby rozpocząć inwestowanie za pomocą instrumentów pochodnych rynków kapitałowych, w naszym przypadku kontraktu terminowego FW20 indeksu bazowego WIG20.

 

„Wielkość Twojego zaangażowania powinna zależeć od tego, czy chcesz dobrze jeść,

czy dobrze spać.”

J. Kenfield Morley

Maksyma ta w pełni wyjaśnia sposób przygotowania się do inwestowania. Nie ma systemu (i nigdy nie będzie!), który generuje wyłącznie zyskowne transakcje. Istotnie jest aby wartość zyskownych transakcji przewyższała wartość transakcji stratnych (nie koniecznie ilość stransakcji zyskownych w stosunku do transakcji stratnych). Należy zatem wyważyć czy warto nadmiernie angażować się finansowo aby osiągać rekordowe zyski w krótkim czasie? Czy raczej podejść do inwestycji bardziej racjonalnie i oczekiwać stabilnych zysków w dłuższym okresie czasu, przy znacznym komforcie psychicznym i finasowym. Nie da się osiągnąć wysokich zysków bez narażania się na możliwość strat, gdyż stopa zwrotu jest nierozerwalnie związana z tzw. drawdown (obsunięciem kapitału).

Jakość zaangażowania zależna jest również od zasobności kieszeni inwestora i jego odporności nerwowej. Z naszych wieloletnich doświadczeń i testów wynika, iż minimalną wartością jaką można przyjąć na inwestowanie 1 kontraktem terminowym jest kwota 12 tysięcy złotych. Dysponując taka kwotą na rachunku inwestycyjnym trudno będzie też uniknąć poważnych obsunięć wartości kapitału. Im większym kapitałem dysponuje inwestor, tym łatwiej utrzymać procentową wielkość obsunięć kapitału na niskim poziomie. W serwisie galeriazyskow.pl prezentujemy systemy transakcyjne, które nie stanowią doradztwa ale jedynie analizę systemową autora do samodzielnej realizacji przez inwestora. Przed korzystaniem z serwisu należy zapoznać się z Zasadami użytkowania serwisu.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Jak należy dokonać pierwsze zlecenie zgodnie z systemem? ” tab_id=”1458658085325-c5c7bd93-eea0″][vc_column_text]Jak należy dokonać pierwsze zlecenie zgodnie z systemem?

Przykład dotyczy złożenia zlecenia dla jednego kontraktu.

Sygnał systemu:

System Active: aktualna pozycja S. Zmień na L po wzroście o 20 pkt. od wartości otwarcia.

Przykładowo sesja otwiera się poziomem 2020 pkt. przy aktualnej pozycji S. Należy złożyć zlecenie w sposób następujący:

 

  • L (kupno) 1 szt. PKC (po każdej cenie), z limitem aktywacji 2040. Wartość 2040 pkt. uruchomi zlecenie.
  • L (kupno) 1 szt. z limitem 2040, z limitem aktywacji 2040. Dokładnie ten poziom cenowy spowoduje uruchomienie zlecenie kupna. Przy takim sposobie złożenia zlecenia, bez podania rozpiętości cenowej, istnieje możliwość pominięcia zlecenia. W przypadku mocnych ruchów możliwe są luki cenowe.
  • L (kupno) 1 szt. z limitem 2045, z limitem aktywacji 2040. Aktywowanie zlecenia nastąpi w przedziale cenowym. Jest to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek wystąpienia luk cenowych podczas notowań.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Jak należy dokonać zmiany posiadanej pozycji na przeciwną zgodnie z systemem?” tab_id=”1458658046922-976949ec-957d”][vc_column_text]Przykład dotyczy inwestora posiadającego na rachunku pozycję S.

System Active: aktualna pozycja S. Zmień na L po wzroście o 20 pkt .od wartości otwarcia.

 

  • L (kupno) 2 szt. PKC (po każdej cenie), z limitem aktywacji 2040. Przy tej wartości kontraktu nastąpi zamknięcie aktualnej pozycji S i otwarcie pozycji L.
  • L (kupno) 2 szt. z limitem 2040, z limitem aktywacji 2040. Zamknięcie aktualnej pozycji S po cenie 2040 i otwarcie L po tej samej cenie.
  • L (kupno) 2 szt. z limitem 2045, z limitem aktywacji 2040. w tym przedziale zostanie zamknięta aktualna pozycja S i otwarta pozycja L. Wielkość rozpiętości zależy od indywidualnego poziomu akceptowania „poślizgu” cenowego przez inwestora.

 

Jeśli po złożeniu zlecenia w danym dniu nie zostanie ono zrealizowane, oznacza że dana wartość nie została osiagnięta podczas notowań. Należy wówczas oczekiwać sygnału na sesję następną i czynność powtórzyć po rozpoczęciu notowań następnego dnia.

Złożenie zlecenia po otrzymaniu sygnału Systemu Gold:

Aktualna pozycja S. Na następnej sesji zmień na L po cenie 2040.

Zlecenie należy złożyć tak samo jak w przykładach powyżej. Różnica dotyczy czasu złożenia zlecenia. Zlecenie można złożyć nawet dzień wcześniej po dodaniu daty realizacji zlecenia. Można również złożyć zlecenie rano jeszcze przed rozpoczęciem notowań.

Zaletą sygnałów Systemu Gold jest znana wartość zmiany pozycji, która nie wymaga czekania do czasu otwarcia notowań kontraktu fw20.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Czy opłata abonamentowa obejmuje dostęp do sygnałów wszystkich systemów?” tab_id=”1458658036799-8d8f69e7-c956″][vc_column_text]Opłata abonamentowa, którą przedstawiono w dziale usługi, gwarantuje otrzymanie sygnałów wszystkich systemów przedstawionych w serwisie.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz