Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

EURUSD wybił nowy dołek, 28.05.2018r.

Podziel się postem:

 

Ranne wzrosty euro zostały szybko wymazane po tym, jak inwestorzy szybko doszli do wniosku, że żaden techniczny rząd we Włoszech powołany przez kandydata „namaszczonego” przez prezydenta Mattarellę nie ma szanse na zaistnienie (poprzeć Cottarelliego nie zamierza nawet Forza Italia Berlusconiego) i najbardziej prawdopodobnym wyjściem są przyspieszone wybory we wrześniu. Dodatkowo źródła zbliżone do Ruchu 5 Gwiazd poinformowały, że ugrupowanie to rozważa, czy nie stworzyć wspólnego bloku wyborczego z Ligą Północną, co pozwoliłoby zgarnąć więcej mandatów wykorzystując włoską ordynację wyborczą. Rano zwracałem uwagę, że jest to jedno z zagrożeń, które może sprawić, że temat Włoch tak naprawdę szybko nie odejdzie. Już teraz obserwatorzy zwracają uwagę, że wrześniowe wybory mogą de facto stać się referendum nt. obecności kraju w strefie euro.

Poza tym wpływ na sentyment mają też informacje z Hiszpanii. Tamtejszy parlament rozpoczął procedurę wotum nieufności dla premiera Mariano Rajoya, a głosowanie zapowiedziano na 31 maja lub 1 czerwca. Szanse na zmianę rządu i powołanie technicznego gabinetu na czas kilku miesięcy do przyspieszonych wyborów są dość duże. Niemniej sytuacja polityczna w Hiszpanii i tak jest znacznie lepsza, niż we Włoszech. Populiści z Podemos nie przekraczają progu 20 proc. w sondażach.

Dzisiaj w USA mamy Dzień Pamięci, także inwestorzy z USA nie będą aktywni.

Na wykresie EUR/USD wybicie ostatniego dołka przy 1,1645 może oznaczać, że rynek będzie celować w strefę wsparcia opartą o dołki z października i listopada tj. 1,1553-73.

 

EURUSDDaily.png

Wykres dzienny EUR/USD

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz