Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

EURUSD po raz drugi wybronił strefę wsparcia, 11.07.2018r.

Podziel się postem:

 

Po rannym wybuchu pesymizmu, będącego wynikiem informacji o szykowaniu nowych ceł wobec Chin przez administrację Trumpa (stawka 10 proc. na towary o rocznej wartości importu 200 mld USD), kolejne godziny przyniosły próbę wyciszenia nastrojów, co przełożyło się na próbę odbicia rynków EM, w tym naszego złotego. Pretekstem do powrotu pesymizmu byłyby informacje nt. chińskiej odpowiedzi na działania USA, na razie Pekin w tej kwestii się nie sprecyzował, a można odnieść wrażenie, że nawet Chińczycy zaczynają być zmęczeni działaniami Trumpa.

Wyciszenie globalnych nastrojów doprowadziło do pewnego spadku zainteresowania dolarem, chociaż dzisiaj tablica notowań wciąż ma przewagę koloru zielonego. Z informacji, które były warte odnotowania – inflacja PPI w czerwcu wypadła powyżej oczekiwań rosnąc o 3,4 proc. r/r i 2,8 proc. r/r dla wartości bazowej, a na rynku pojawiły się spekulacje (agencja Reutersa cytowała anonimowe źródła w ECB), jakoby niektórzy członkowie tego gremium optowaliby za podwyżką stóp nawet w lecie 2019 r., czyli wcześniej od oficjalnego forward guidance zakładającego taki ruch nie wcześniej, niż we wrześniu.

Technicznie EURUSD po raz drugi wybronił strefę wsparcia 1,1680-1,1720. Gdyby udało się powrócić ponad rejon 1,1750-60, to wzrosłyby szanse na atak na poniedziałkowy szczyt przy 1,1790. Oscylator RSI 9 próbuje powracać do zwyżek, chociaż kluczowy opór widoczny na wykresie pozostaje niepobity.

 

EURUSDDaily.png

Wykres dzienny EURUSD

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz