Analizy

EUR/PLN, CHF/PLN, interwał H4, 09.07.2014r.

Podziel się postem:

Dość ciekawe informacje niosą wykresy walut zagranicznych względem polskiej złotówki.

Przedstawię propozycje wsparć i potencjalnych stref dających nadzieję na odbicie lub zmianę kierunku.

 

Przy okazji pragnę nadmienić, że wsparcia które pokazuję nie stanowią jedynego argumentu do zajmowania pozycji. Trzeba poczekać na zaistnienie sygnału a następnie ustawić stop w bliskiej odległości od miejsca zajętej pozycji na technicznym poziomie.

Wówczas możemy „mówić” o pozycji pobranej do własnego portfela.

Analizy, które pokazuję z miejscami wsparć i oporów często nie stwarzają okazji do zajęcia pozycji z uwagi na brak sygnału, choćby świecowego lub innego w zależności od stosowanych technik (więcej na szkoleniach indywidualnych).

Pozycje stratne również stanowią część kapitału (najczęściej przyjmujemy 2-3% posiadanych pieniędzy) a zysk z pozycji zyskownych stanowi minim 3-4 razy więcej niż wartość naszego SL’a. Zatem przy średniej tylko skuteczności wszystkich zagrań, można osiągać bardzo przyzwoite zyski.

 

Wracając do oceny walut.

 

EUR/PLN.

 

Układ cenowy na interwale 4-godzinnym może wskazywać na korektę poprzedniego wzrostu. Wsparciem poziomym i kanałem wyznaczyłem dwa miejsca dające szansę na zwrot tendencji ruchu.

Zasięg jak widać jest spory bo minimum górna granica kanału a powinno być znacznie wyżej.

 

Osobiście widziałbym jeszcze jedno pogłębienie dołka, ale proponuję czytać wykresy i reagować na sygnały, nie zaś strzelać.

 

EURPLN9

 

CHF/PLN.

 

Na franku sytuacja jest bardzo podobna więc nie będę już szczegółowo opisywał tej pary walutowej. Wsparcie jest trochę niżej i cena może a nie musi do niego dotrzeć.

Wybicie linii trendu spadkowego będzie potwierdzeniem odbicie. Wcześniej na sygnałach agresywnych można próbować elki.

 

chfpln9

 

Jeśli istotnie waluty zagraniczne względem polskiej złotówki zmienią tendencje ruchu wówczas mamy szansę otrzymać korektę lub spadek na indeksach zagranicznych.

Korelacja ta nie jest gwarancją ale lubi często się sprawdzać. Dopuszczam również wyprzedzenie, któreś strony w tej korelacji i być może to się stało w ostatnich dwóch dniach. Widziałbym teraz korektę po spadku na indeksach zagranicznych i potem zalecam obserwację w kontekście spadów na dłużej.

Nie ma sensu prognozować pewnych ruchów, poddaję jedynie scenariusz.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz