Aktualności Analizy Forex

Eurchf – trend wzrostowy.

Podziel się postem:

EURCHF – trend wzrostowy.

Para walutowa EURCHF podczas dzisiejszej sesji wzniosła się już na nowe maksima przy 1.1723, kontynuując tym samym panujący trend wzrostowy. Ten wzrost doprowadził do wybicia szczytu jaki został ustanowiony w ubiegłym miesiącu.

Zanim jednak na nowo pojawiła się wystarczająca ilość pozycji długich, niezbędnych do wypchnięcia ceny w górę, notowania wyraźnie konsolidowały na poziomie wsparcia przy 1.1560, który wcześniej stanowił także opór.

Istotne z perspektywy technicznej jest zamknięcie dzisiejszej sesji, a jednocześnie całego tygodnia. Jeśli będzie miało ono miejsce na poziomach obecnych lub wyższych, można będzie mówić o potwierdzonym przełamaniu maksimów z października na 1.1712. Wtedy też sensowny scenariusz zakładać będzie poszukiwanie okazji zakupowych po cofnięciach.

Jeśli natomiast wybicie okazałoby się fałszywe, notowania mogą zostać uwięzione w konsolidacji, której dolne ograniczenie pozostanie na poziomie 1.1560. Poza tym wsparcie zapewniać może linia trendu biegnąca od dołka z sierpnia br.

Wykres eurchf D1.

Tomasz Brach
easyMarkets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz