Analizy

Egzotyczny wykres – Sase Select indeks (indeks Chile), int. dzienny i tygodniowy, 18.11.2013r.

Podziel się postem:

Oj teraz mnie trochę poniosło. Proszę mnie zrozumieć, ponieważ jest już godzina 2.06 w nocy z 17 na 18 listopada.

Uwielbiam przeglądać wykresy. I jakoś tak się przyjęło, że w weekend popijając herbatkę oglądam wszystko co posiadam w danych do programów analizy technicznej.

 

Tym razem padło na indeksy zagraniczne. A że nie było nic ciekawego do napisania na sp500 czy dax to wpadł mi indeks Chile (wcześniej była też Bovespa) – Sase Celect Indeks.

Normalnie można na nim również handlować więc nie dziwi taki wybór. Jednak ja widzę tutaj inne znaczenie. Mianowicie warto poszukiwać globalnego trendu jeśli nie jesteśmy jego pewni na podstawie jednego/kilku wykresów nas interesujących. Starajmy się poszukiwać korelacji – wspominałem już o analizie międzyrynkowej.

 

Na wykresie powstała ciekawa formacja świecowa na wsparciu poziomym. Układ też pasuje. Warunkiem jest niepogłębienie dołków lokalnych. Osobom zdecydowanym na handel proponuję ustawić stopa pod formacją. Zasięg docelowy bezpieczniej do szczytu lub trochę wyżej.

 

saseD

 

Co do szerszego spojrzenia (wykres tygodniowy) widzę jeszcze możliwości pogłębienia dołka. Obecnie możemy znajdować się w 4 fali fali C.

Niżej wyliczyłem bardzo silne wsparcie. Jeśli tam rynek dotrze, wówczas można myśleć o większym i zdrowszym odbiciu.

Analiza mimo, że dziwna to może mieć zastosowanie praktyczne. Wiele osób posiada jednostki funduszy inwestycyjnych tj. rynki wschodzące, rynki azjatyckie, rynki ameryki południowej itd..

W związku z tym warto zerkać na inne indeksy chociażby dla ćwiczeń analitycznych.

 

sasew

Podziel się postem:

Dodaj komentarz