Analizy

Dzisiejsze analizy, wig20, srebro, platyna, pallad, eur/usd i sek/jpy, 16.10.2104r.

Podziel się postem:

Dzisiaj przedstawię kilka wykresów po przeglądzie całego zestawu. W ciągu dnia zagrałem day trading na kilku walorach co również będzie widoczne na screenach.

 

Na pierwszy ogień pójdzie wczorajszy Pallad.

Wczoraj oznaczyłem wsparcie.  Jak widać na wykresie cena przeleciała bez żadnej walki i tym samym nie ma sygnału. Pisałem z resztą o tym, że na chwilę obecną brak sygnałów. Do sygnału potrzebne jest w zależności od technik: formacja świecowa, przebicie lokalnego szczytu, linii trendu itd. Nic takiego nie zaistniało i jedynie czego może być szkoda to okazji. Na szczęście kapitał pozostaje cały.

 

Ale…

Na wykresie układ jakby dopełnia ostatni impuls spadkowy (cena pokonała ostatnie dołki) i następnie atak popytu może wprowadzić zmianę trendu. To jednak kwestia przyszłości.

 

palladdzisiaj

 

Platyna.

Tutaj zaczyna wykres przypominać wczorajszy pallad czyli układ korekcyjny. Prawdopodobnie jeden walor wyprzedza lub opóźnia drugi. Warto je zatem analizować wspólnie.

Poniżej wykres H4.

 

platynah416

 

… i jeszcze m15 z oczekującymi małymi pozycjami agresywnymi.

platinumm1516

Duży spreed, czyli mniej opłacalny do handu intra, zwłaszcza w nocy. Ale co tam…

 

Srebro.

Srebro „zagrałem”  w południe i niedawno skasowałem część. Resztę zabezpieczyłem stopem zyskownym na noc, choć widać dalsze jego chęci do wzrostów. Target intra w okolicach szczytu.

 

srebroh115

 

EUR/USD.

 

Wykres „edka” w południe również wyglądał dobrze. Układ wskazywał korektę i ważne że był mały stop do zagrania. Zysk z części pozycji intra to ok 70-80 pipsów a reszta zabezpieczona stopem zyskownym na plus 22 pipsy. Target do szczytu czyli 98 pipsów. Czekamy dalej, dobre zagranie.

 

eurusdh116

 

Sek/jpy.

 

Ponowne podejście do wykresu sek/jpy. Tym razem cena pokonała dołki więc nie ma mowy o korekcie, którą zakładałem. Widzę jednak dokończenie impulsu spadkowego i możliwość odwrócenia trendu wyższego rzędu. Wybicia linii trendu może zmienić układ sił na rynku.

Obrysowany ruch możliwe, że jest impulsem spadkowym. Zagrałem agresywnie po wybiciu lokalnego szczytu. Technicznie bezpieczniej brać po wybiciu linii trendu. Stop pod dołkiem.

 

sekjpyh416

 

Wig 20.

Na koniec polski wig20. Kolejne wsparcie i moje oznaczenia sygnału intra. Jeśli zaistnieją okoliczności powstania sygnału na wykresie to zapewne będę go brał.

Dzisiejsze obroty są bardzo wysokie, jest obrona świecy oraz wsparcie. Od góry spadek tym razem wygląda na impuls spadkowy a zatem wszystko co w górę może być po trend.Cczemu nie próbować (mimo, że to druga próba)?. Rekompensata będzie na pewno sowita. Zmieniam nastawienie co do korekty w tym spadku.

 

wig20h11610

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz