Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Dolar podtrzymuje wzrosty w czwartkowe popołudnie, 5.04.2018r.

Podziel się postem:

 

Dzisiejszy bilans dla dolara pokazuje, że jest to najsilniejsza waluta w grupie G-10. Na szerokim rynku mocniejsze jest tylko meksykańskie peso. To jednak zwiększa ryzyko korekty w sytuacji, gdyby jutrzejsze dane Departamentu Pracy USA nie spełniły rynkowych oczekiwań. Kluczowe będą jednak nie tyle dane nt. nowych etatów (NFP), a dynamika płacy godzinowej, na bazie której można by rozbudować oczekiwania związane z przyszłymi posunięciami FED.

Na koszyku BOSSA USD widać, że naruszyliśmy linię spadkową trendu przy 76,60 pkt., ale tak jak pisałem rano istotny jest filtr, a w takiej sytuacji strefa oporu rozciąga się do 77,20 pkt. Warte uwagi będzie zachowanie się oscylatora RSI 9 w kontekście zbliżającego się testu linii spadkowej trendu.

 

BOSSAUSDWeekly.png

Wykres tygodniowy BOSSA USD

 

Na EUR/USD złamane zostało wsparcie w postaci linii wzrostowej trendu (1,2255), oraz dołków z marca (1,2242). To zwiastuje rychły test okolic 1,2204 i ewentualnie dalej wsparcia przy 1,2154. Niemniej kluczowe będzie zachowanie się dolara po publikacji jutrzejszych danych Departamentu Pracy USA.

 

EURUSDDaily.png

Wykres dzienny EUR/USD

 

Marek Rogalski

Bossafx

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz