Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Dolar mocniejszy, ale widać ograniczenia…, 25.06.2020r.

Podziel się postem:

 

Czwartek upłynął pod znakiem mocniejszego dolara – obawy o skutki gospodarcze w przypadku wystąpienia drugiej fali COVID 19, a także niejasne relacje handlowe pomiędzy USA i Europą, czy wreszcie niepewność przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu negocjacjami ws. nowej umowy handlowej, jaka będzie obowiązywać po Brexicie. W temacie danych makro z USA, jakie zostały opublikowane o godz. 14:30, uwagę zwracało duże odbicie w zamówieniach na dobra trwałego użytku (15,8 proc. m/m w maju), ale dane te są dość zmienne, a dodatkowo przyćmił je gorszy od szacowanego odczyt cotygodniowego bezrobocia (1 mln 480 tys. wniosków). Teraz to właśnie rynek pracy może być ważny ze względu na duże przełożenie na nastroje konsumentów.

Przed otwarciem rynku kasowego na Wall Street dolar był mocny, ale później zatrzymanie przeceny S&P500 w okolicach 3000 pkt., skłoniło część inwestorów do realizacji zysków. Do końca miesiąca, kwartału i półrocza pozostały realnie 3 dni robocze. Jeżeli nie pojawią się nowe negatywne informacje w temacie koronawirusa (co może nie być łatwe po zbliżającym się pomału weekendzie), to jest szansa na kontynuację odreagowania i tym samym lekką korektę dolara.

Na EURUSD ważne będzie to, jak zamknie się dzisiejsza świeca. Jeżeli będzie to powyżej 1,1240, to być może rynek zdoła powrócić przed końcem miesiąca w okolice 1,1280-1,1335.

EURUSD

Wykres dzienny EURUSD

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz