Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Dolar coraz silniejszy, EURUSD poniżej 1,16

Podziel się postem:

Piątek jest dobry dla dolara, który zyskuje względem wszystkich walut. Co ciekawe odbywa się to przy cofających się znów rentownościach (10-letnie zawróciły po próbie powrotu nad poziom 1,60 proc.), oraz próbie powrotu lepszych nastrojów na Wall Street wraz z otwarciem rynku kasowego. Dane z USA nie powinny raczej dać mocnego impulsu – dochody Amerykanów spadły we wrześniu nieoczekiwanie o 1 proc. m/m, a indeks PCE Core wypadł nieco niżej (3,6 proc. r/r). Wydatki wyniosły 0,6 proc. m/m, co było względnie zgodne z szacunkami. Na plus zaskoczył regionalny Chicago PMI (68,4 pkt.), co wpisuje się w ostatni kontekst lepszych odczytów aktywności w poszczególnych dystryktach. 

Dzisiaj mamy ostatni dzień miesiąca, co może podbijać wpływ znaczenia krótkoterminowych przepływów. Być może warto zaczekać na otwarcie nowego miesiąca.

EURUSD

Wykres dzienny EURUSD

Mocny ruch widać na EURUSD, który zgodnie z przewidywaniami wymazał cały wzrost z wczoraj. Wybite zostało wsparcie przy 1,1585, co może otwierać drogę do październikowego minimum przy 1,1523.

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz