Analizy

DAX, zagranie intra, analiza sesyjna, 26.10

Podziel się postem:

Dzisiaj na szybko przedstawiam analizę sesyjną dax’a na którym ładnie ostatnio zarobiłem. Dax „ładnie chodzi” od kilku dni, tj. tworzy bardzo czytelne dla mnie układy i formacje, na których można dobrze zarobić.

 

Nie wszystkie zagrania prezentuje na stronie z uwagi na ograniczony czas i możliwości sprzętowe. W zależności od tego na jakim komputerze aktualnie jestem.

W tej chwili zaistniała ciekawa sytuacja, którą chciałbym pokazać. Mianowicie:

  • układ falowy wskazuje na rozwinięcie impulsu w ramach prawdopodobnie fali korekcyjnej C (nie widać tego na wykresie z uwagi niższego okresu czasowego – m15),
  • wsparcie wynikające ze zniesienia fibo – 38.2%,
  • ukształtowanie formacji flagi, wybicie z niej powinie wynieść cenę minimum do szczytów,
  • sprzyjający układ średnich.

Zagranie na szybko z TF m5, na wykresie widać moje robocze kreski (nie koniecznie czytelne na wszystkich), Zasięg minimalny określiłem 4:1 przy dość małym ryzyku. Zatem pozycję można poprać nieco większą w stosunku do posiadanego kapitału.

Ponieważ nie warto zagrywać na fale piąte z uwagi na zdarzające się ich skracanie to przyznam się, że w przypadku bardzo bliskich możliwych stopów do postawienia, aż żal nie zagrać. Zasięg szacuję w takich przypadkach nieco krótszy bo jedynie dojście do szczytów, gdzie jest wystarczającym Targetem dla mojej pozycji.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz