Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

DAX: wyhamowanie w fali spadkowej, 14.05.2020r.

Podziel się postem:

 

Frankfurcki DAX nadal znajduje się w spadkowym impulsie, tracąc w pięciosesyjnej perspektywie czasowej blisko 2,7%. Zwróćmy jednak uwagę na budowanie lokalnej strefy popytowej 10437 – 10450 punktów, gdyż dopiero jej przekroczenie na południe powinno stanowić techniczny element, niezbędny do rozciągnięcia tygodniowej zmienności. Szybkie wskaźniki CCI i RSI z 14 sesji generują wstępowanie rynku niedźwiedzia, więc trzeba teraz pilnie śledzić kwotowania FDE30 w nawiązaniu do ww. strefy wsparcia.

Według wyższego czasowo spojrzenia mamy nadal konsolidowanie się pochodnych DAX w zakresie 11256 – 10200 punktów, więc szybkie, negatywne price action może tak łatwo zostać wygaszone, jak dynamicznie zostało zainicjowane. Gdyż takimi prawami rządzą się konsolidacje. Nie wolno także lekceważyć opadania średniej simple MA z ostatnich 50 sesji, albowiem mamy na niej projekcje zniżkujące, które są skutkiem potężnej lutowo – marcowej przeceny DAX z okolic 13500 pkt. do rejonu długofalowego wsparcia 8488 – 8268 pkt.

Dopóki średnia SMA-50 nie zostanie dynamicznie wybita przez szybkie, zwyżkowe price action to podaż może co pewien czas niwelować tworzenie się lokalnych, pozytywnych impulsów. Zwłaszcza, że cały czas mamy na świecie „covidowe problemy” i bardzo słabe dane makro w połączeniu z tworzeniem się nowych ryzyk m.in. (i) presji inwestorów na ujemny koszt kredytu Fed, (ii) dużą niepewnością dla globalnej gospodarki i wzrostu PKB w USA, (iii) pojawianiem się nowych ognisk zapalnych Covid-19, (iv) wzrostem napięcia na linii Pekin-Waszyngton.

bmo-FDE30.Daily.png

Wykres futures DAX w ujęciu dziennym.

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz