Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

DAX: w oczekiwaniu na wybicie z konsolidacji 12300-13300 pkt., 29.09.2020r.

Podziel się postem:

 

Futures frankfurckiego DAX-a notowane są pod presją impulsu spadkowego wg lekko zniżkującej średniej SMA z 50 sesji. Lokalnie mamy do czynienia z silnym ożywieniem popytu na największych spółkach giełdowych z Niemiec, co widać po wybiciu na północ FDE30 przez słabe opory 12642 – 12800 pkt. Dzisiejsze wymiany w Azji przyniosły na pochodnych DAX nowe, lokalne maksima, aczkolwiek gracze nadal mają obawy dot. ponownych ograniczeń życia publicznego w walce z epidemią Corona. Przypominamy, iż obawy te spowodowały, że indeks DAX spadł o prawie pięć procent w ciągu ostatniego tygodnia. Była to największa tygodniowa strata od połowy czerwca 2020r. Wczoraj pojawili się jednak łowcy okazji, którzy skorzystali z tanich kursów, ale także mając na uwadze zbliżające się rozliczenie miesiąca i kwartału.

 

Na CFD DAX nadal nie widać zmiany układu sił na średni termin, gdyż konsolidacja 12.300-13.300 punktów jest aktualna i obecnie widać tylko w niej szum techniczny. Spowodował on de facto, że średnia krocząca z 50 sesji (istotny wskaźnik) zgubiła impet rynku byka a to pokazuje, że teraz częściej mogą pojawiać się na wykresie FDE30 silne, dwukierunkowe wahania.

Pamiętajmy przede wszystkim, że dla graczy z Niemiec bardzo liczyć się aspekt „Corona”, który niedawno podsycił obawy ekonomiczne i jest przestrogą dla ostrożności. Polityczny Berlin wyraża obawy: „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni rozwojem wskaźników zakażeń”, powiedział wczoraj rzecznik rządu Steffen Seibert. Od lipca br. trwa potrojanie wskaźników dot. wirusa. Chociaż nie jest to rozwój ogólnokrajowy, istnieją „szybkie wzrosty” lokalnie i regionalnie, jak dodał rzecznik. Dzisiaj kanclerz Merkel planuje spotkać się z premierami krajów i omówić sytuację. Do tego mamy teraz ważne negocjacje ws. brexitu i pierwszą debatę prezydencką w USA. W najbliższych kilkudziesięciu dniach właśnie te tematy będą „przesuwać giełdę”.

bmo-FDE30.Daily.png

Wykres CFD na DAX w ujęciu dziennym.

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz