Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

DAX: silne odreagowanie, 24.03.2020r.

Podziel się postem:

 

Notowania frankfurckiego DAX-a z aptekarską precyzją zatrzymały się wczoraj w wyrysowanej przed tygodniem strefie popytowej 8488 – 8268 punktów, gdzie rozpoczęła się faza wstępowania wzrostowego momentum. Nocne zmiany w Azji, prowadzone nadzieją na uruchomienie w USA planu ekonomicznego 2 bln USD, przyniosły 5% podbicie pochodnej DAX i 4% zwyżki nowojorskich indeksów. Stąd ww. strefa wsparcia zyskuje na technicznym znaczeniu.

Kontrakty terminowe na DAX notowane są dzisiaj o poranku w rejonie wczorajszych maksimów, które wówczas osiągnięto euforycznie po ogłoszeniu przez FED nieograniczonego, potężnego QE.  Dziś gracze dostają kolejne paliwo do gry o odreagowanie, gdyż Skarb USA i Demokraci są bliscy dopięcia kilku szczegółów bogatego planu ekonomicznego 2 bln USD w celu przeciwdziałania skutkom Covid-19.

Technicznie patrząc DAX wchodzi w dynamiczną korektę wzrostową, aczkolwiek pamiętajmy, że połamanie strefy popytowej 8488 – 8268 punktów wprowadziłoby nowe ryzyka. Na ten moment nieco bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest płynięcie za światową, jednodobową poprawą. W grze są zatem zaporowe ograniczenia DAX w okolicy 9150 – 9950 – 10060 punktów.

AMO-FDE30.M5.png

Notowania futures DAX-a w ujęciu 5- minutowym.

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz