Analizy

Dax kontrakt 1H, zagranie na S, 27.08.2012r.

Podziel się postem:

Dzisiaj powstał ładny sygnał w mojej ocenie na „futach” Dax (interwał godzinowy). Miejsce powstania strefy oporowej jest nieprzypadkowe, tj.:

  • wewnętrzne fibo ruchu spadkowego (niebieski pasek), spadek przybrał postać impulsu, zatem mogę zakładac że obecnie rynek tworzy korektę.

  • Równość odcinków a=c w korekcie prostej.

  • Górne ograniczenie linii trendu spadkowego (czerwona linia przerywana)

  • zakończenie impulsu pięciofalowego w fali C korekty.

Na zdjęciu widoczna jest moja pozycja, zupełnie nieświadomie. Tym bardziej widać moje podejście do pisania analiz i scenariuszy rynku. Sam jestem aktywnym graczem na wielu rynkach i oprócz zamieszczania opisów wraz z wykresami oczywiście posiadam te pozycje w moim portfelu.

W momencie kiedy piszę tę analizę rynek rozpoczął przecenę odbijając się od strefy oporu wyliczonej przez mnie. Może się okazać, iż czytelnicy mojej strony nie skorzystają z niej, gdyż rynku nie można gonić zaś reagować na aktualne sygnały. O ile z interwałów dziennych istnieje możliwość ustawienia zlecenia oczekującego i różnica o kilka-kilkanaście pipsów nie robi problemu, tak z krótszych ram czasowych proponuję nie przepłacać.

Oczywiście moje propozycje zagrań nie stanowią rekomendacji są jedynie wyrazem moich osobistych poglądów i przemyśleń oraz opinii a temat rynku. Nie ponoszę jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.

Podziel się postem:

One Reply to “Dax kontrakt 1H, zagranie na S, 27.08.2012r.

Dodaj komentarz