Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Daimler wkroczył w blockchaina, 2.102.109r.

Podziel się postem:

 

Swoją pierwszą transakcję w blockchainowej sieci Marco Polo przeprowadził Daimler, właściciel takich marek samochodów, jak chociażby Mercedes-Benz. Transakcja dotyczyła zamówienia na części od spółki Schenck, a zaangażowany w nią był także niemiecki bank Landesbank Baden-Württemberg. Po dostawie zamówienia, zostało ono potwierdzone w Marco Polo, generując tym samym wezwanie do zapłaty, które już nie może zostać wycofane. Wykorzystana w transakcji platforma operuje w czasie rzeczywistym, zwiększając przejrzystość całego procesu.

Do frontu banków centralnych, utrudniających Facebookowi realizację swoich planów, dołączył Bank Japonii. Jego prezes, Kuroda, w swoim niedawnym wystąpieniu wezwał do podjęcia działań zmierzających do międzynarodowej regulacji stablecoinów, z Librą na czele. Uważa on, że ich wprowadzenie może mieć “ogromny wpływ na społeczeństwo”.

Niepokój o przyszłość Libry wyraził sam założyciel Facebooka – Mark Zuckerberg. W niedawnej rozmowie z azjatyckim Nikkei stwierdził, że częścią aktualnego podejścia jest wyjście do samych zainteresowanych i dyskusja nad możliwymi problemami przed wdrożeniem projektu. Bardzo optymistyczne założenia niezmiennie podtrzymuje prezes Calibry – David Marcus. Jego zdaniem, pomimo niewątpliwie silnej presji regulacyjnej, Libra z pewnością wystartuje w przyszłym roku. Głównym zaś problemem ma jawić się akceptacja samych użytkowników, którzy będą potrzebować czasu, aby zrozumieć sens zastosowania Libry.

Możliwość przechowywania kryptowalut ma badać wenezuelski bank centralny. Miało to nastąpić na prośbę państwowej spółki naftowo-gazowej, która, ze względu na amerykańskie sankcje, boryka się z trudnościami w otrzymywaniu płatności od swoich zagranicznych kontrahentów. Możliwym rozwiązaniem tego problemu ma być sprzedaż ropy za kryptowaluty, które jednak musiałyby przechodzić przez bank centralny.

Justin Sun, założyciel Tron, ogłosił, że planowany od dawna lunch ze znanym inwestorem, Warrenem Buffettem w końcu się odbędzie. Ostatnim razem spotkanie zostało odwołane z powodu problemów zdrowotnych Suna. Nie zamierza on jednak zrezygnować z tej przyjemności, ponieważ zapłacił za nią ponad 4,5 miliona dolarów na aukcji charytatywnej. Dokładna data spotkania nie jest jeszcze znana.

Początkiem przyszłego roku, francuscy klienci otrzymają możliwość płatności w Bitcoinach w 25 tysiącach sklepów na terenie kraju. Umożliwi to nowy system płatniczy, który natychmiastowo przekonwertuje kryptowalutę za pośrednictwem giełdy Savitar. Do projektu prócz sieci sklepów obecnych jedynie we Francji, przystąpiły też firmy znane również nad Wisłą: Decathlon, Sephora czy Intersport. W przyszłości płatność ma być możliwa także w innych kryptowalutach.

Na handel kryptowalutami otworzyła się druga co do wielkości niemiecka giełda – Boerse Stuttgart. W jej ramach uruchomiona została platforma Boerse Stuttgart Digital Exchange (BSDEX), za pośrednictwem której możliwy stał się handel na parze BTC/EUR. Planowane jest wprowadzenie Ethereum oraz tokenów opartych o ERC-20, a system ma zostać udostępniony także dla rezydentów innych krajów Unii Europejskiej.

Bitcoin wyhamował spadki w okolicach poziomu 7700 USD, po czym wybił się ponad okrągły poziom 8000 USD. Najbliższy opór znajduje się na 9000 USD, zaś wsparcie na 7450 USD.

Spadki na Ethereum zostały jak na razie zatrzymane na 153 USD. Najbliższy opór może wystąpić na poprzednim szczycie, na poziomie nieco ponad 220 USD, zaś wsparcie w okolicach 147 USD.

Bitcoin Cash konsoliduje po niedawnych spadkach. Aktualnie znajduje się w pobliżu psychologicznego wsparcia na poziomie 200 USD. Opór pozostaje na poziomie 265 USD.

Litecoin pozostaje w trendzie spadkowym, który został jak dotychczas powstrzymany nad poziomem 50 USD. Opór pozostaje w okolicach 64 USD, a kolejne wsparcie cena może znaleźć na 41,5 USD.

Ripple spadło do najniższych poziomów od końca 2017 roku, jednak próbuje odbijać. Potencjalne wsparcie na 0,22 USD, zaś opór na 0,28 USD.

Dash pozostaje nad wsparciem na 65 USD. Najbliższy opór występuje na 75 USD, a kolejne wsparcie na 59 USD.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz