Analizy

Czyżby zbliżała się hossa na towarach? 17.02.2014r.

Podziel się postem:

Obserwuję od pewnego czasu zachowanie się ceny kukurydzy. W mojej ocenie towar ten od kilkunastu tygodni znajduje się w okolicach bardzo ważnego wsparcia. Tak długie utrzymanie poziomów po znacznej przecenie sugerować może budowanie platformy pod mocny ruch wzrostowy.

Warto sprawdzić jeszcze obroty jakie towarzyszą tej konsolidacji i być może okaże się, że mamy do czynienia z akumulacją czyli wykupywaniem instrumentów opartych o ten towar lub sam towar na giełdzie towarowej. Wówczas możemy być świadkami hossy kilkumiesięcznej.

 

Trudno handlować kontraktami terminowymi na takim rynku i z tak długim okresem inwestycji. Istnieją różne certyfikaty i jednostki ETF oraz CFD na towary, które warto poszukać w ofertach domów maklerskich. Najlepiej żeby nie były obarczone dźwignią. Mam tutaj na myśli inwestycje w miarę bezpieczną i w dodatku długoterminową.

 

Analiza wykresu. Jeśli dobrze widzę układ falowy to po trendzie wzrostowym wykonanym piątką doświadczamy dynamicznej korekty abc. Dynamika i nachylenie są prawidłowe ale obecna konsolidacja dała mi dużo do myślenia. Oczekiwałem mocniejszego odbicia znacznie wcześniej, jednak uświadomić sobie należy, iż zmiany o charakterze długoterminowym nie następują jedną czy dwoma świecami.

 

Wykres tygodniowy poniżej przedstawia okres spadkowy, zaliczenie wsparcia oraz konsolidację.

 

kukurydzaW

 

Następny wykres dzienny pokazuję bardzo ciekawą formację cenową. Jest to formacja spodka. Są to bardzo silne formacje odwracające trend pojawiające się głównie na dnach bessy itd. Im dłużej ona trwa ty większy i dynamiczny ruch po wybiciu.

Uznaje się za aktywację formacji jeśli cena pokona trwale poziom szczytu ostatniego czyli początku spodka. Przyjmijmy ten poziom trochę ponad 500$.

 

kukurydza_D

 

Czyli koncepcję na najbliższe tygodnie już mamy. Warto pamiętać o poziomie zabezpieczenia. Jest nim poziom poniżej całej formacji. Proszę pamiętać, że najlepsze analizy mogą zawieść inwestora i należy zawsze trzymać się zasad przy zarządzaniu kapitałem.

Są również inne techniki wejścia ale nie czas o nich w tym miejscu.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz