Analizy

Czyżby odbicie na wykresie Nikkei futures? 17.05.2014r.

Podziel się postem:

Pragnę przedstawić ciekawą sytuację zaistniałą na wykresie kontraktów indeksu Nikkei. Indeks Japoński chodzi własnymi ścieżkami, czasami też koreluje z indeksami zagranicznymi ale nie ma sensu na siłę szukać potwierdzeń z innych rynków.

 

W piątek rano pobrałem pozycje na wzrost po analizie wykresu, na którym określiłem wsparcie za pomocą:

  • Korekta złożona i rozszerzona po ruchu wzrostowym,
  • wskazania oscylatorów – dywergencje,
  • wskazania wolumenu
  • zejście ceny do wsparć liniowych kanału spadkowego,
  • wsparcie fibonacciego,
  • wsparcie poziome z okresu dziennego.

 

Jak wiadomo wsparcie stwarza możliwość „zagrania”, jest ono jednak obarczone pewnym ryzykiem (jak większość zagrań na giełdzie). Ryzyko warte uwagi w mojej ocenie, ponieważ blisko znajduje się poziom stop.

Uwaga, pozycja pobierana agresywnie, jedynie na poziom zgrupowania wsparć. Zapewne na sygnale technicznym dobiorę kilka pozycji.

Za kilak dni dowiemy się co z tego wyniknie.

 

nikkeifutures1605

 

Niedługo kolejni uczniowie dołączą do grona inwestorów i zapewne zasilą grupę analityczną. Wybieram się tym razem do Ełku na szkolenie grupowe (jest tam grupka ludzi chcących uczyć się inwestowania ). Prowadzę raczej indywidualne szkolenia z Analizy Technicznej, które są bardzo wartościowe z uwagi na możliwość wielokrotnego tłumaczenia niezrozumiałych fragmentów AT, jest to czas na ćwiczenia przy komputerze w formie praktycznych zajęć.

W Ełku kilkoro znajomych poprosiło mnie o przeprowadzenie takiego szkolenia. W zasadzie ciekawy pomysł i korzystny dla wszystkich, gdyż cena została uzgodniona grupowo i w dodatku z dobrym upustem.

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz