Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Czy USMCA pomoże Kanadyjczykowi?, 10.12.2019r.

Podziel się postem:

 

Informacje o możliwym domknięciu tematy umowy handlowej pomiędzy USA, Meksykiem, a Kanadą przewijają się od kilku miesięcy. Dla przypomnienia USMCA jest następczynią NAFTA, która zdaniem Trumpa nie była korzystna dla USA. Niemniej zdaniem Demokratów, którzy kontrolują Izbę Reprezentantów, niektóre proponowane zmiany, nie były do zaakceptowania, stąd prowadzone były naciski na Biały Dom, aby ten przedstawił bardziej kompromisowe rozwiązania. Według ostatnich doniesień Trump miałby się na takowe zgodzić, w efekcie zdaniem spiker Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, umowa mogłaby być ratyfikowana w przyszłym tygodniu (18 grudnia), po czym trafiłaby dalej do Senatu, a później do podpisu prezydenta.

Trudno ocenić, czy tak się stanie, gdyż losy ustawy w  ostatnich miesiącach były różne. Niemniej Trump będzie chciał wykorzystać USMCA jako swój sukces w przyszłorocznej kampanii wyborczej.

Czy USMCA wpłynie pozytywnie na notowania dolara kanadyjskiego? Po wykresie USDCAD widać, że CAD trudno jest się pozbierać po słabym piątku, kiedy to mieliśmy mocny kontrast w danych z rynku pracy – te z USA były świetne, a z Kanady fatalne. Wsparcie przy 1,3325 wydaje się być dość mocne i jego złamanie może nie być łatwe bez nowego impulsu. Tymczasem CAD może być wrażliwy też na doniesienia dotyczące konfliktu USA-Chiny.

USDCAD

Wykres dzienny USDCAD

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz