Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie Serwis poleca Towary, surowce

Copper (miedź) w ciekawym miejscu, 8.01.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu copper (miedź) – interwał tygodniowy.

Miedź za sprawą noworocznych ruchów wygenerował świecę o charakterze mocno popytowym. Niewielkie mam zaufanie do takich świec jeśli są one tworzone za pomocą emocji przeplatanych okresami bez notowań. Niemniej jednak trzeba się przyjrzeć struktury tych wzrostów zwłaszcza, że pojawiły się w nieprzypadkowym miejscu.

 

 

Analiza wykresu Copper – interwał dzienny.

Pogłębienie dołka poprzedniego dopełniło strukturę 5-ciofalową , gdzie po napotkaniu na wsparcie rynek zareagował popytem dynamicznym. Można zakładać kontrolę wsparć przez większy kapitał i jednocześnie prognozować zmianę trendu na podstawie w/w narzędzi poszukujących przepływ kapitału.

Wszystko dzieje się na wsparciu przy dużym wyprzedaniu rynku.

 

Analiza wykresu Copper – interwał H4.

Na wykresie o niższym interwale widać wielkość wzrostów przekraczającą wielkość poprzednie korekty co już jest sygnałem technicznym zmiany tendencji ruchu (nie myli zmianą trendu). Wszelkie ruchy spadkowe traktuję od tej chwili jako korektę z okazjami do kupna bez potwierdzenia sygnałów kupna. Są to jedynie wstępne sygnały. Techniczne sygnału przyjdą po przebiciu oporów.

Niebieską linią grubszą oznaczyłem miejsce wsparć ewentualnej większej korekty, która może ale nie musi nastąpić. Wszystko w ramach interwału H1/H4 oraz D.

Czego możemy oczekiwać aby technicy zauważyli potencjał do wzrostów?

Być może większych formacji klasycznych odwracających trend jak ORGR lub podwójne dno (mam na myśli spodziewaną korektę).

 

Przypomnę o indywidualnych szkoleniach AT w ujęciu praktycznym, na których uczę krok po kroku jak od wysokich interwałów przechodzić niższych z bezpiecznym zajęciem pozycji.

Link do szkolenia: http://galeriazyskow.pl/szkolenia/

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz