Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Copper (miedź) – układ intra, 24.01.2019r.

Podziel się postem:

 

Teraz nieco inna analiza wykresu a mianowicie w układzie intra.

Analiza wykresu copper (miedź) – interwał H4.

Poprzedni traid dał sporo zarobić i od szczytu jak pisałem spodziewałem się korekty. Korekta obecnie trwa, zaś teraz zaczynam poszukiwać miejsca jej zakończenia.

Cały spadek od szczytu może być korektą ruchu wzrostowego (2.6 – 2.718) w ramach fali 1w3 lub 1/a w nowych ruchu spadkowym na wypadek zakończenia całej korekty abc w górę.

Dopuszczam oba warianty:

  1. Od dołka 2.53 do szczytu 2.718 cena wykonała wielką korektą abc i teraz nastąpił powrót do spadków. Nie wiemy jeszcze czym ten spadek miałby być w większym układzie.
  2. Rynek jest w trendzie wzrostowym i obecnie wykańczamy korektę abc w 2 w 3. Trochę szyfrem piszę ale sądzę, że elliotowcy wiedzą o czym piszę.

Falami lubię się podpierać dla zobrazowania miejsca w którym się znajdujemy na wykresie, zaś decyzje inwestycyjne zawieram za pomocą innych narzędzi – bardziej praktycznych.

Oba scenariusze mogą pozwolić zarobić na wsparciu tylko mają inny zasięg i znaczenie.

Miejsce zatrzymania i odbicia ceny znajduje się na wsparciu i może z tego wyjść ruch w górę. Nadal linia trendu spadkowego nie została trwale pokonana i nadal są na to szanse. Ryzyko jest mniejsze, gdyż do stopa zostało niewiele. Jest to ostatnia możliwa strefa wsparć we wzniesieniu fibo zakładanego swingu.

 

Czy takie zagranie ma sens? Mam na myśli miejsce i czas. Pewnie nie, gdyż korekta jest zbyt głęboka acz dopuszczalna i w dodatku godzina na handel niesprzyjająca. W południe lub rano gdyby ceny się utrzymały szanse na zyski byłyby znacznie większe. Mimo wszystko szkoleniowo i technicznie możliwości są.

Pokonanie dołka 2.605 będzie negacją scenariusza wzrostowego i zarazem pojawią się okazje inwestycyjne w drugą stronę.

 

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz