Analizy

Ciekawostki na parach jen’owych i aud/usd, 15.05.2014r.

Podziel się postem:

Dzisiaj na parach jenowych w mojej ocenie dzieją się ciekawe sytuacje stwarzające możliwości na odbicia cen od swoich wsparć. Opiszę i przedstawię tylko dwa walory ale sytuacja jest analogiczna na pozostałych.

 

AUD/JPY.

Jest to układ intra z możliwą korektą. Wsparciem jest kilka wskazań, tj.: geometryczne, liniowe, poziome.

Układ falowy również dale podstawy to szukania końca spadku.

 

audjpy1505

 

GBP/JPY.

 

Na tym walorze widać już bardziej zaawansowaną korektę z ciekawym układem. Wszystkie fale korekty pozostają w odpowiednich proporcjach oraz zależnościach.

Układ falowy korekcyjny również wygląda dobrze, 3-3-5. Tutaj akurat bardzo łakomie to wygląda co skłoniło mnie do zajęcia większej pozycji, mimo późnej godziny.

Ostatnio mam mniej czasu i w związku z tym analizuję wczesnym rankiem albo tak jak teraz późnym wieczorem i nocą.

Otrzymałem wiele zapytań z treścią jak ja mogę pracować i jednocześnie handlować na giełdzie? Odpowiedź brzmi: całkiem swobodnie i z dobrym skutkiem. W przypadku brak czasu, po prostu odpuszczam pozycje a jeśli znajdę chwilę w ciągu dnia to biorę przy wsparciach/oporach. W innych okresach dnia warto handlować na wyższych interwałach, gdzie cena nawet lekko spóźniona nie ma większego znaczenia znaczenia (jeśli nie jest za duża oraz nie „gonimy rynku”).

Wracając do GBP/JPY, można oczekiwać zwrotu w tych rejonach z zasięgiem aż do szczytu. Stop wstępny jest pod dołkiem, wiadomo idzie noc…

Po przebiciu dołka mój scenariusz idzie do kosza.

Jak państwo widzą, moje wykresy są coraz uboższe. W zasadzie analizuję głównie cenę oraz wolumen. Czasami zerkam na jakiś oscylator ale z czasem wiem, że pokazują one często w tych miejscach to co chcę widzieć.

 

gbpjpy1505

 

Mógłbym jeszcze wrzucić wykresy cad/japy i inne ale wyglądają one podobnie. Jak ktoś chce to proszę pisać na maila, narysuję i wyślę.

 

AUD/USD.

Tu w zasadzie szybki roboczy wykres z moją pozycją. Jest to układ intra, dość ryzykowny. Zagranie na noc i za wiele nie ma co o tym pisać. Liczę na jakikolwiek zysk. Jutro jeśli nie wypadnie pozycja to zapewne będę coś kombinował z łapaniem zysku.

 

audusf1505

 

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz