Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Chińczycy zaszkodzili dolarowi, 11.01.2018r.

Podziel się postem:

 

Spekulacje opublikowane przez agencję Bloomberg, jakoby Chiny rozważały w tym roku zmniejszenie, lub nawet wstrzymanie zakupów amerykańskich obligacji, gdyż aktywa te mogą być mniej atrakcyjne, zaważyły dzisiaj na dolarze. Źródła podały też, że jednym z argumentów władz chińskich za takim posunięciem, mogłyby być kwestie związane z wzajemnymi relacjami handlowymi pomiędzy Chinami, a USA. Jak widać dyplomacja Państwa Środka próbuje nieformalnie wywrzeć pewną presję na USA, które krytycznie podchodziły wcześniej do nadmiernego deficytu handlowego.

W pierwszym momencie po publikacji tych plotek dolar nadmiernie nie zareagował, gdyż uznano, że mniejsze zakupy obligacji mogłyby przyczynić się do podbicia rentowności obligacji, co ostatnio było wsparciem dla dolara. Później jednak zaważyły (i słusznie) kwestie wizerunkowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że tego typu spekulacje mają to do tego, że najczęściej tylko nimi pozostają.

Na wykresie koszyka FUSD mamy jednak już wyraźniejsze cofnięcie poniżej poziomu 92,00 pkt. Teraz rynek będzie się koncentrował na piątkowych danych nt. inflacji CPI i sprzedaży detalicznej. Od ich interpretacji będzie zależeć, czy nie zejdziemy poniżej dołka z ubiegłego tygodnia przy 91,46 pkt.

 

FUSDWeekly.pngWykres tygodniowy FUSD

 

Na układzie EUR/USD powróciliśmy na chwilę ponad poziom 1,20. Można go klasyfikować jako ruch powrotny, chociaż mocniejszy opór można wskazać przy 1,2030.

EURUSDDaily.pngWykres dzienny EUR/USD

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz