Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Ceny miedzi blisko ponad 2-letnich minimów, 6.08.2019r.

Podziel się postem:

 

Przełom lipca i sierpnia bieżącego roku na rynku miedzi jest okresem dynamicznych przecen. Cena miedzi w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym tygodniu zeszła poniżej bariery 2,60 USD za funt, a na początku bieżącego tygodnia utrzymuje się w okolicach 2,54-2,56 USD za funt. To najniższy poziom cen miedzi w USA od późnej wiosny 2017 roku.

Obecne poziomy cenowe są istotne z technicznego punktu widzenia. Okolice 2,55-2,60 USD za funt to poziom, który zatrzymywał stronę podażową w 2018 roku. Nie można wykluczyć, że przynajmniej krótkoterminowo doprowadzi on do wyhamowania zniżek lub nawet odbicia cen w górę. Warto mieć na uwadze, że krótkie pozycje inwestorów na tym rynku są już niemal rekordowe, co w przypadku jakichkolwiek pozytywnych informacji mogłoby skutkować tzw. short covering.

Na razie jednak pesymizm inwestorów na rynku miedzi jest wyjątkowo duży. Rozczarowujące dane makroekonomiczne oraz zaostrzenie konfliktu handlowego USA i Chin to czynniki, które wywołały znaczącą presję na notowania miedzi. Odbicie cen w górę będzie możliwe prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy pomoże w tym jakiś polityczny impuls.

FCOPPER.Daily_6.08.png

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz