Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Cena złota w górę na skutek osłabienia USD, 21.08.2018r.

Podziel się postem:

 

Po gwałtownej przecenie metali szlachetnych w poprzednim tygodniu, początek bieżącego tygodnia przynosi odreagowanie zniżek. Notowania złota dzisiaj rano rosnąc, kontynuując ruch z piątku i poniedziałku, i docierając obecnie do okolic 1200 USD za uncję.

Ta ważna psychologiczna bariera została dzisiaj naruszona i w tym momencie jest kluczowym technicznym oporem na wykresie żółtego kruszcu. To, czy opór ten wytrzyma, zależy jednak w dużej mierze od sytuacji na rynkach walutowych. Odbicie cen złota w górę wiąże się bowiem bezpośrednio z obserwowanym obecnie odreagowaniem spadkowym notowań amerykańskiego dolara.

USD traci na wartości po słowach amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa, który ocenił, że „nie jest zachwycony” polityką podwyżek stóp procentowych, prowadzoną przez amerykański Fed. Trump już wcześniej wyrażał zdanie, że dolar jest zbyt silny, więc te słowa są spójne z jego dotychczasowymi wypowiedziami. Obecnie słowa te wywołały presję na spadek wartości USD i wzrost notowań złota, jednak niekoniecznie będzie on trwały. Zniżka ta może być jedynie krótkoterminową nerwową reakcją inwestorów i pretekstem do odreagowania spadkowego na USD w długoterminowym trendzie wzrostowym – i analogicznie, do odreagowania cen złota w górę w dłuższym ruchu spadkowym.

FGOLDDaily_21.08.png

Notowania złota – dane dzienne

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz