Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Cena złota w dół po komunikacie Fed, 9.11.2018r.

Podziel się postem:

 

Notowania złota pozostawały pod presją podaży przez praktycznie cały bieżący tydzień. O ile na początku tygodnia cena kruszcu oscylowała w pobliżu 1235-1237 USD za uncję, to obecnie porusza się w okolicach 1220 USD za uncję.

Kluczowym wydarzeniem bieżącego tygodnia na rynku złota była wczorajsza decyzja Fed w sprawie stóp procentowych. Rezerwa Federalna nie zaskoczyła inwestorów i pozostawiła stopy na dotychczasowym poziomie. Dużo bardziej interesujący był jednak komentarz tej instytucji do decyzji, zawierający stanowisko Fed dotyczące dalszych możliwych działań w zakresie polityki monetarnej. Tu również Fed nie dokonał zmian i utrzymał pozytywną opinię na temat kondycji amerykańskiej gospodarki.

FGOLDDaily_9.11.png

Notowania złota – dane dzienne

 

Takie stanowisko, w obliczu obaw rynkowych związanych m.in. z niedawnymi korektami spadkowymi na giełdach akcji oraz możliwymi konsekwencjami wojny handlowej USA i Chin, uznano za zapowiedzi kontynuacji jastrzębiej polityki monetarnej. To z kolei zadziałało pozytywnie na wartość amerykańskiego dolara.

Silniejszy dolar wpłynął natomiast negatywnie na notowania złota. Biorąc pod uwagę siłę tej waluty, a także fakt, że niepewność dotycząca wyników wyborów do Kongresu już w zasadzie minęła, kruszec może nadal znajdować się pod presją podaży. Dopiero wyraźniejsza korekta spadkowa na dolarze mogłaby tę sytuację zmienić.

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz