Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Cena złota stabilna w oczekiwaniu na wypowiedź prezesa Fed, 17.07.2018r.

Podziel się postem:

 

Notowania złota w poprzednim tygodniu dynamicznie spadły, schodząc do okolic 1240 USD za uncję. Na początku bieżącego tygodnia notowania kruszcu delikatnie odreagowują tę zniżkę, jednak pozostają pod wyraźną presją podaży.

Siła sprzedających na rynku złota w ostatnim czasie jest ściśle powiązana z sytuacją na rynku walutowym. Silny amerykański dolar generuje presję na spadek cen złota, ponieważ aktywa te są ze sobą odwrotnie skorelowane. Na początku bieżącego tygodnia USD doświadcza delikatnego odreagowania spadkowego, co pozwala notowaniom złota na niewielkie wzrosty.

Dzisiaj inwestorzy na rynku tego kruszcu wyczekują zaplanowanego na godzinę 16:00 polskiego czasu wystąpienia prezesa Fed w Kongresie, podczas którego przedstawiony zostanie półroczny raport na temat polityki monetarnej Fed. Dla Jerome Powella będzie to pierwsze tego typu wystąpienie, dlatego naturalnie budzi ono pewne emocje – niemniej, niespodzianki są mało prawdopodobne. Jak dotychczas, Powell kontynuuje politykę Janet Yellen, więc oczekiwana jest wypowiedź pozytywnie oceniająca sytuację w amerykańskiej gospodarce i zapowiadająca dalsze podwyżki stóp procentowych. Jeśli szef Fed nie zaprezentuje jakiegoś nieoczekiwanie odbiegającego od prognoz stanowiska, to można oczekiwać dalszej presji na silnego dolara amerykańskiego i, tym samym, na spadki notowań złota.

FGOLDDaily_17.07.png

Notowania złota – dane dzienne

 

Dorota Sierakowska

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz