Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Cena srebra wciąż w konsolidacji, 31.10.2018r.

Podziel się postem:

 

Ostatnie tygodnie na rynku srebra nie przynoszą istotnych ruchów cenowych. Podczas gdy notowania złota zanotowały wyraźniejszy ruch w górę w pierwszej połowie października, cena srebra radziła sobie gorzej. W rezultacie, notowania srebra poruszały się przez ostatni miesiąc w konsolidacji, w rejonie 14,30-14,80 USD za uncję.

Cena srebra radzi sobie w tym roku gorzej niż notowania złota. Relatywna słabość kruszcu może wynikać z faktu, że jest on postrzegany jako bardziej ryzykowna alternatywa dla złota, co przy dość dużej awersji inwestorów do ryzyka oznaczało brak chęci do inwestowania w srebro. Ponadto, srebro jest w większym stopniu niż złoto wykorzystywane w przemyśle, więc w większym stopniu dotyczą je obawy o przyszły wzrost gospodarczy.

Tak czy inaczej, notowania srebra poruszają się analogicznie do cen złota, więc długoterminowe trendy na tych rynkach powinny być spójne. To oznacza, że szansa na wzrost cen srebra najprawdopodobniej pojawi się dopiero w przypadku pogorszenia sytuacji na rynku amerykańskiego dolara.

SILVERDaily_31.10.png

Notowania srebra – dane dzienne

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz