Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Cena miedzi w górę po informacjach o porozumieniu USA i Chin, 3.12.2018r.

Podziel się postem:

 

Notowania miedzi rozpoczęły bieżący miesiąc od luki wzrostowej. Tym samym, cena miedzi w Stanach Zjednoczonych dzisiaj rano dotarła do okolic 2,84-2,85 USD za funt. To najwyższe poziomy cenowe od około dwóch miesięcy, ale nie oznaczają one jeszcze, że notowania miedzi opuściły średnioterminową konsolidację – o takiej sytuacji będzie można mówić po dotarciu cen miedzi w USA do okolic 2,90 USD za funt i przekroczeniu tego poziomu.

Zgodnie z oczekiwaniami, duży wpływ na sytuację na rynku miedzi mają wydarzenia polityczne, zwłaszcza te dotyczące konfliktu handlowego USA i Chin. Wiele nadziei wiązano ze spotkaniem państw G20 i można powiedzieć, że politycy nie zawiedli: rozmowy liderów Stanów Zjednoczonych i Chin zakończyły się obietnicą zawieszenia narzucania nowych ceł na 90 dni oraz dążeniem do zakończenia konfliktu handlowego w najbliższych miesiącach.

Na razie te obietnice traktowane są z dystansem, jednak stanowią one niewątpliwy progres w porównaniu do jeszcze niedawnych ostrych słów ze stron przywódców obu światowych potęg. Tym samym, notowania miedzi mają szansę na dalsze wzrosty, jeśli tylko dostrzegalne będą dalsze działania USA i Chin zmierzające do ostatecznego rozwiązania konfliktu.

FCOPPER.Daily_3.12.png

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz