Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Cena miedzi pod presją wojny handlowej USA i Chin, 28.08.2018r.

Podziel się postem:

 

Po dynamicznym tąpnięciu notowań miedzi w połowie sierpnia, cena tego metalu zaczęła odrabiać straty. Obecnie notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych poruszają się już powyżej poziomu 2,70 USD za funt, czyli na najwyższym poziomie od dwóch tygodni.

W ostatnich dniach wzrostom cen miedzi sprzyjała słabość amerykańskiego dolara, która zresztą wpływała pozytywnie na ceny także wielu innych metali. Niemniej, nieustającą presją podażową na notowania miedzi wywiera kwestia sporu handlowego na linii Stany Zjednoczone – Chiny. Ubiegłotygodniowe rozmowy dyplomatów z tych krajów nie przyniosły przełomu, co oznacza brak szans na kompromis w sprawie wzajemnych ceł w najbliższej przyszłości.

Spór handlowy USA i Chin budzi obawy dotyczące kondycji chińskiej gospodarki w przyszłości. Utrzymanie wysokich ceł z pewnością ograniczy wzrost gospodarczy w pewnym stopniu i już teraz pojawiają się głosy o konieczności równoważenia tego efektu przez chińskie władze, np. poprzez zwiększenie publicznych wydatków na infrastrukturę.

FCOPPERDaily_28.08.png

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz