Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Cena gazu ziemnego w USA przy tegorocznych minimach, 22.07.2019r.

Podziel się postem:

 

Ostatni tydzień na rynku gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych był wyjątkowo słaby. Cena tego surowca USA systematycznie zniżkowała, docierając na koniec tygodnia do okolic 2,22 USD za mln BTU, czyli do poziomu zbliżonego do tegorocznych minimów w rejonie 2,15-2,20 USD za mln BTU. Dzisiaj notowania odbijają w górę, jednak nieznacznie, oscylując w rejonie 2,25 USD za mln BTU.

Ostatnie dane z rynku amerykańskiego gazu ziemnego nie były słabe. W minionym tygodniu Departament Energii podał, że zapasy gazu ziemnego w USA we wcześniejszym tygodniu zwyżkowały o 62 mld stóp sześciennych, czyli o mniej niż oczekiwano. Niemniej, przewidywania na kolejne dni są gorsze – prognozowany jest spadek popytu na gaz ziemny w celach klimatyzacyjnych, wynikający z relatywnie niskich temperatur powietrza.

Zmiana prognoz pogody wyraźnie pogorszyła perspektywy dla cen gazu na najbliższe tygodnie. Niemniej, warto pamiętać, że sytuacja na tym rynku potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie, ponieważ jeszcze niedawno spodziewano się, że upały będą ciągnąć ceny gazu w górę. A więc potencjalny powrót prognoz upałów mógłby z powrotem polepszyć nastroje na tym rynku.

FNATGASDaily_22.07.png

Notowania gazu ziemnego w USA – dane dzienne

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz