Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Serwis poleca

CD Projekt – czy Król się obudził?

Podziel się postem:

swojej analizie z 7 maja br. przedstawiłem średnioterminowy obraz trendu akcji CD Projekt S.A. wskazując strefę 155-129 zł jako ważne wsparcie. Górna cześć tej strefy została osiągnięta 11 maja i od tego czasu obserwujemy umacnianie tej spółki względem rynku oraz wyraźne parcie jej ceny „w kierunku północnym”. Na dzisiejszej sesji akcje te rosną ok. 7% na co z jednej strony wpływ ma informacja o znaczących zakupach (ok. 365 000 akcji), które w ostatnim czasie zrobił Michał Kiciński czyli jeden ze współzałożycieli spółki, z drugiej strony zaś wpływ na wzrosty ma poprawiający się obraz techniczny. Być może zatem jesteśmy świadkami przełomu na tym rynku, choć sporo w tej kwestii może wnieść raport za I kwartał br., który ma być opublikowany w najbliższy poniedziałek czyli 31 maja br.

Jeśli chodzi o sam wykres, to jak to prezentuję niżej, kurs omawianej spółki dotarł do ważnych punktów i ewentualne dalsze wzrosty mogłyby znacząco poprawić jej obraz techniczny.

Co to za punkty ?

Po pierwsze, dotarliśmy do średnioterminowej linii trendu spadkowego kreślonej na skali logarytmicznej. Ewentualne pokonanie tej linii byłoby klasycznym sygnałem zmiany średnioterminowego trendu.

Po drugie, od lokalnego szczytu z 17 maja br. na krótkoterminowym wykresie tej spółki buduje się formacja opadającego trójkąta rozszerzającego się, który jest jedną z formacji kontynuacji poprzedzającego ją trendu. Według mojego doświadczenia jest to jedna z najmocniejszych i bardziej wiarygodnych formacji.

Wymienione wyżej opory położone są między 171 a 174 zł i wyraźne pokonanie tej strefy byłoby istotnym sygnałem dalszej poprawy na tym rynku.

Po trzecie, tzw. profil wolumenu pokazuje, że nieco powyżej 170 zł znajduje się „nawis podażowy” na tym rynku i jeśli kupujący zdołaliby przepchnąć i utrzymać rynek nad tą strefą, to droga np. w kierunku 200-220 zł mogłaby zostać otwarta.

Nieco powyżej ww. strefy rozpoczynają się istotne, wynikające z zagęszczenia poziomów Fibonacciego opory, które wskazywałem w swojej analizie z 7 maja.

Podsumowując, można z całą pewnością stwierdzić, że techniczny obraz akcji CD Projekt w ostatnich tygodniach się poprawił i jeśli kupujący zdołają wynieść kurs tych akcji powyżej wskazanych wyżej poziomów, to z takiego punktu widzenia droga do zmiany trenu mogłaby zostać otwarta. Moim zdaniem dużo w tym temacie może wnieść raport za I kwartał br., który poznamy w najbliższy poniedziałek, gdyż oczekiwania analityków odnośnie poszczególnych jego elementów są nadzwyczaj zróżnicowane.


CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz