Analizy

CAD/CHF, interwał tygodniowy, 22.12.2013r.

Podziel się postem:

Długo czekałem aż rynek zejdzie do poziomów przeze mnie obliczonych dużo wcześniej. Ponieważ przedstawiana waluta teraz zaczyna wyglądać atrakcyjnie postanowiłem napisać o niej kilka zdań.

Przypomnę w tym miejscu, że prowadzę szkolenia indywidualne z Analizy Technicznej. Cena jaka jest za takie szkolenie zwraca się po kilku dobrze zajętych pozycjach. Dodatkowo absolwent dodany zostaje do forum zamkniętego, na którym wymieniamy się spostrzeżeniami na temat rynku oraz co najważniejsze omawiamy nasze wykresy. Wykresy wrzucamy z naniesionymi wszystkimi narzędziami, zaś moment zajęcia pozycji opisywany jest on-line.

Proszę prześledzić wcześniejsze wpisy, na których widać wysoką jakość analiz i rzecz jasna ich dużą skuteczność. Stratne pozycje również są przedstawiane. Nie znam traderów i inwestorów handlujących na rynku bez pozycji stratnej.

 

Wracając do tematu.

Określiłem wsparcie średnioterminowe, które nie jest jeszcze podstawą do zajęcia pozycji ale pozwala patrzeć na rynek w kontekście wysokiego prawdopodobieństwa jego zwrotu.

W rejonach tej lokacji należy oczekiwać warunków potrzebnych do zaistnienia sygnału kupna.

 

Moja pozycja z interwału godzinnego, widoczna na wykresie, jest zapewne krótkoterminowa i nie jest podstawą tej analizy (do poszukiwania sygnału z niższych interwałów posłużyło mi to samo wsparcie, o którym napiszę więcej w dalszej części postu).

 

W ruchu średnioterminowym sygnały obserwujemy z interwałów dziennych i tygodniowych a na to jeszcze za wcześnie.

 

Dlaczego akurat tutaj zatrzymałem się z oceną rynku?

Nie podam najważniejszych założeń naszego wsparcia ale nadmienię o bardzo istotnych wskazaniach:

  • poziom fibo,
  • wsparcie Pitchforka
  • wsparcie poziome (na wykresach tygodniowych bierzemy pod uwagę strefę wsparć, nie tylko najbliższe miejsce),
  • wyprzedanie na oscylatorach,
  • sygnały oscylatorów,
  • dywergencje niektórych oscylatorów.

Całość dość ładnie układa się do zwrotu. pamiętajmy jednak, że nie oznacza to odwrotu natychmiastowego. Nie wykluczam tego ale sądzę że rynek najpierw spróbuje oszukać inwestorów przed właściwym ruchem.

 

Na pewno walor do uważnej obserwacji. Na krótszych interwałach jak najbardziej do „pogrania intra” byle nie za długo bo ruch najważniejszy przyjdzie nagle i dynamicznie. Oby nie bez nas…

 

CadchfW

Podziel się postem:

Dodaj komentarz