Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Budimex rozpoczął kolejny etap prac na obwodnicy Wałbrzycha, 17.05.2020r.

Podziel się postem:

 

Budimex realizuje jeden z największych projektów infrastruktury drogowej w województwie dolnośląskim. Spółka rozpoczęła prace związane z układaniem pierwszych warstw nawierzchni asfaltowej na sześciokilometrowej obwodnicy Wałbrzycha.

Prowadzone aktualnie budowy dotyczą odcinka testowego o długości kilkuset metrów w północnej części obwodnicy Wałbrzycha. To ważny krok w perspektywie całego projektu, realizowanego w ciągu drogi krajowej nr 35. Jego wykonawca, Budimex, rozpoczął prace w kwietniu ub. roku na zlecenie Miasta Wałbrzych oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Szybkie i sprawne działanie
Inwestycja jest zaawansowana już w blisko 45%. Na budowie pracuje każdego dnia ponad 250 osób oraz ponad 100 jednostek sprzętu. Spółka realizuje prace przy obiektach inżynieryjnych. Najbardziej zaawansowane są te przy węźle Żeromskiego. Prace nawierzchniowe będą trwały do końca tego roku. Układanie nawierzchni – warstwy wiążącej i ścieralnej to ważny etap pokazujący zaawansowanie prac.

– Budowę obwodnicy Wałbrzycha realizujemy w maksymalnie możliwym tempie. Wykorzystując słabą zimę przyśpieszyliśmy realizację obiektów inżynieryjnych – mówi Artur Popko Wiceprezes Zarządu Budimex SA. Dużym wyzwaniem dla generalnego wykonawcy są podziemne kolizje ze starą infrastrukturą górniczą i mediami miejskimi nieujętymi w dokumentacji projektowej. – W harmonogramie prac pojawiły się komplikacje, wynikające z kolizji instalacji podziemnych, których nie obejmował projekt. Mimo przeciwności, nie planujemy zwalniać tempa – dodaje Popko.

Obwodnica Wałbrzycha to ważny projekt z perspektywy mieszkańców miasta. Droga poprawi komfort i szybkość komunikacji do zakładów pracy, szkół oraz obiektów publicznych. Termin kontraktowy zakończenia prac to czerwiec 2021 roku, a wartość inwestycji to 249 637 589,90 zł netto.

Spółka Budimex jest liderem w projektach z zakresu infrastruktury dróg w Polsce. Obwodnica Wałbrzycha realizowana jest od ub. roku. To jedna z wielu inwestycji, która usprawni przemieszczanie się drogą lądową, lokalnej i nie tylko społeczności. Budimex zrealizuje również drogą ekspresową S5 w województwie kujawsko-pomorskim oraz S5 w województwie warmińsko-mazurskim. Umowy na budowę obu podpisano w kwietniu br.

 

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

 

InfoWire.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz