Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Blockchain jednak technologią przyszłości?, 28.02.2019r.

Podziel się postem:

 

Według MIT Technology Review, rok 2019 będzie przełomowy dla technologii blockchain, ponieważ zacznie być traktowana jako coś normalnego. Ciekawe informacje dostarcza również ankieta przez Bitkom, która wykazała, że 15% niemieckich firm uważa, że technologia ta zrewolucjonizuje społeczeństwo i gospodarkę podobnie jak internet. Odsetek ten rośnie wraz z wielkością firmy jaką reprezentował ankietowy. 36% przedstawicieli firm zatrudniających więcej niż 500 osób uważa, że blockchain będzie kolejnym etapem rozwoju gospodarki po internecie.

Branża motoryzacyjna mocno aktywizuje się na rynku łańcucha bloków. Po tym jak blisko rok temu powstało Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI), zrzeszające największe zachodnie koncerny motoryzacyjne, takie jak Ford, General Motors, BMW, Renault oraz firmy związane z technologią blockchain, pojawiają się coraz ciekawsze zastosowania dla tej technologii. Ostatnio Mercedes Benz poinformował o tym, że chce używać blockchaina w łańcuchu dostaw. Jak wiadomo, sektor samochodowy opiera się w dużej części na dostawach just in time, które charakteryzują się dużą wrażliwością na przerwy i problemy z dostawami. Kary umowne za opóźnienia są zazwyczaj bardzo wysokie, natomiast technologia miałaby pozwolić na informowanie w czasie wręcz rzeczywistym o naruszeniu zasad umowy. Jest to rozwiązanie z pewnością na korzyść firmy tak mocno zależnej od punktualności i jakości dostarczanych półproduktów.

Inną ciekawostką z ostatniego czasu jest informacja, zresztą nie pierwsza, że w Rosji może powstać stablecoin oparty o cenę ropy. Celem byłoby uwolnienie się od dyktatury USA jeżeli chodzi o możliwość nakładania sankcji oraz uniezależnienia się od wahań kursów walutowych. Rozliczenie dostaw ropy w takiej kryptowalucie byłoby ciekawym rozwiązaniem, pytanie czy rząd rosyjski faktycznie coś w tym kierunku zrobi.

Omawiane wcześniej uklepywanie dna na głównych kryptowalutach w styczniu, potwierdzone zostało przez informacje pokazujące, że podmioty posiadające największe zasoby kryptowalut w portfelach, posiadają ich jeszcze więcej. Najwięksi zgromadzili w ostatnich 2,5 miesiąca ponad 150 tys. BTC (572 mln USD). Nadchodzące tygodnie mogą być niezwykle ciekawe na rynku kryptowalut.

Bitcoin odibcie od oporu na 4200 USD spowodowało trwającą korektę. Opór jest aktualnie na 4000 oraz ponownie na 4200 USD. Następne opory są na 4392 oraz 5800 USD. Wsparcia aktualnie znajdują się na 3700 USD oraz 3400 USD.

Ethereum kurs zareagował na poprzedni szczyt na poziomie 160 USD. Jego wybicie potwierdzi nowy trend wzrostowy i da szansę na wzrosty do 185 USD. Wsparcie jest na 120 USD oraz 100 USD.

Bitcoin Cash aktualnie opór jest na poziomie 150 USD, jego pokonanie powinno otworzyć drogę do 200 USD. Wsparcie jest na 130 oraz 100 USD.

Litecoin aktualnie to jest pierwsza kryptowaluta z najbardziej popularnych, która trwa już w trendzie wzrostowym. Kluczowy poziom wsparcia jest na 40 USD. Opór znajduje się na 52 oraz 58 USD.

Ripple dopóki kurs znajduje się powyżej 0,25 USD to można oczekiwać dalszych wzrostów. Wsparcia znajdują się na 0,30 USD, a opory w okolicy 0,45 oraz 0,50 USD.

 

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz