Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Binance wytacza działa przeciwko Forbesowi, 25.11.2020r.

Podziel się postem:

 

Kryptowaluta giełda Binance wytacza wendettę samej agencji informacyjnej Forbes. Zostały wytoczone ciężkie działa, a giełda zatrudniła nawet prawnika samego Donalda Trumpa. Rozchodzi się o ostatni artykuł, który giełda odebrała jako uderzenie w jej interesy: sugerowano tam działanie na granicy prawa, przez co giełda miała stracić “miliony dolarów”.

Swoje własne stablecoiny będą miały Argentyna i Brazylia. Nie jest to jeszcze waluta cyfrowa, jednak przynajmniej pewien postęp. Za emisją stać będą firmy Settle Network i Stellar. Coiny będą określane odpowiednio jako ARST (waluta argentyńska) i BRLT (brazylijska).

 

W Japonii tymczasem nie próżnują i systematycznie posuwają się w pracach nad cyfrowym jenem. Jego testy zaplanowano już w przyszłym roku, a pomoże w nich grupa 30 przedsiębiorstw: od telekomunikacyjnych, po detalistów. E-jen (wcześniej nazywany niekiedy renem) nie ma wyprzeć gotówki, ale współistnieć obok niej.

 

Zgodnie z nowym rozporządzeniem w Republice Południowej Afryki, kryptowaluty miałyby zostać zaliczone w poczet produktów finansowych, regulując przy okazji podmioty tej branży. Przykładowo giełdy kryptowalutowe operujące w RPA musiałyby się zarejestrować jako dostawcy stosownych usług finansowych z tym związanych. Z góry ostudzono jednak nastroje: celem nie jest ani regulacja, ani legitymizacja kryptowalut jako takich, tylko redukcja istniejących zagrożeń.

 

Kolejny bank umożliwia zakup kryptowalut. Tym razem mowa o białoruskim Belarusbank: umożliwił on swoim klientom zakup Bitcoinów korzystając z karty Visa: całość we współpracy z lokalnym dostawcą Whitebird. Obecnie rozwiązanie dostępne jest w Rosji i na Białorusi, ale może być rozciągnięte także na Ukrainę czy Gruzję.

 

Do walki z reżimem prezydenta Maduro w Wenezueli zaprzęgnięto kryptowaluty. Emitent stablecoinów, firma Circle, z pomocą rządu USA planuje wspierać finansowo Wenezuelczyków, w tym również opozycję.

 

Monero (XMR) znane jest ze swojego bezkompromisowego podejścia do prywatności, jaką gwarantuje swoim użytkownikom. Z tego względu kryptowaluta jest odrzucana przez kolejnej giełdy na kanwie problemów prawnych. Firma CipherTrace ogłosiła natomiast, że stworzyła dwa patenty na śledzenie transakcji w sieci. Są to narzędzia kryminalistyczne, które mają pomóc organom śledczym, wskazując chociażby prawdopodobnych posiadaczy portfeli

 

Bitcoin pewnie zmierza w kierunku okrągłych 20 tysięcy USD. Opór jednak czeka go jeszcze nieco wcześniej: w okolicach 19,6 tys. Wsparcia na znajdują się na 19, 18 i 17,5 tys. USD.

 

Ethereum luką wzrostową wyrywa się na północ. Wyraźnie oporowe jest 620 USD, ich wyłamanie otworzy drogę do kolejnego w okolicach 640 USD. Ważne wsparcie na 548, dalej na 514 i 500.

 

Z konsolidacji wyrywa się Bitcoin Cash. Kryptowaluta natrafiła na opór na 370 USD, kolejny czeka na 400 dolarach i zaraz powyżej. Wsparcie na 325 i 295 USD.

 

Najmocniejszy chyba wystrzał na Ripple. Tam oporem jest okolica 85 centów, dalej 92,8 centa. Wsparcia na 62 i 56 centach.

 

Litecoin zbliża się do psychologicznych 100 dolarów, ich wybicie otwiera drogę do oporu na 110 USD. Wsparcie zaraz poniżej 84 USD i na 80 USD.

 

Dash próbuje domykać spadkową lukę z lutego tego roku. Ma więc opór z jej górnego ograniczenia na 128 dolarach, kolejny na 139. Wsparcie na 103 i okrągłych 100 USD.

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz