Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Bilans dnia -próba nerwów, 20.11.2019r.

Podziel się postem:

 

Wątek Hong-kongu pozostawał dominujący w środę, chociaż pojawiły się nieformalne głosy ze strony Chin, aby nie wiązać spraw ze sobą (Kong-Kongu z negocjowaną umową handlową), co tylko potwierdza pewien „ekonomiczny pragmatyzm” ze strony Pekinu. To doprowadziło do korekty wcześniejszych spadków, chociaż inwestorzy zdają się być ostrożni czekając na dalszy rozwój wypadków.

Dolar pozostał dzisiaj silny na szerokim rynku, zremisował tylko z jenem, po tym jak USDJPY odbił w ślad za zachowaniem się rynków akcji. Dzisiaj wieczorem mamy zapiski z październikowego posiedzenia FED, które przyniosło zapowiedź (dłuższej?) pauzy w kolejnych obniżkach stóp procentowych. Teoretycznie nie powinny one wnieść wiele, po tym jak w zeszłym tygodniu w Kongresie zeznawał Jerome Powell, ale rynki mogą więcej uwagi poświęcić temu, czy aby FED rzeczywiście będzie unikał cięcia stóp w pierwszej połowie 2020 r. Dlaczego może być to ważne? Przyszły rok, to rok wyborów, więc Powell raczej nie zdecyduje się na luzowanie w jego drugiej połowie, aby uniknąć posądzeń o „polityczne wsparcie” dla Trumpa. Z kolei globalna gospodarka znalazła się w trudnym punkcie, być może przełomowym dla długoterminowych trendów…

Każdy „gołębi” akcent, czy też plotka jaka pojawi się dzisiaj po godz. 20:00 będzie odebrana jako sygnał powrotu do słabszego dolara. Analogicznie rzecz ma miejsce w przypadku informacji mających wpływ na sentyment wokół porozumienia amerykańsko-chińskiego (tutaj korelacja jest ujemna – dobre informacje to słabszy dolar).

 

 

EURUSDDaily_maly.png

Wykres dzienny EURUSD

 

Na wykresie EURUSD widać, że spadki doprowadziły dzisiaj do przetestowania wsparcia przy 1,1050. Dopóki nie zostanie złamany, dopóty będzie szansa na wybicie nowych szczytów (powyżej 1,1089 z tego tygodnia).

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz