Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Bilans dnia – dolar mocniejszy, ale bez wyrazu…, 14.11.2019r.

Podziel się postem:

 

Czwartek przyniósł umocnienie się dolara, ale zmiany nie są znaczące. W obszarze G-10 nadal najsłabszymi walutami pozostały AUD i NZD, co było wynikiem lokalnych czynników (gorsze dane z australijskiego rynku pracy, oraz wczorajsze nadmierne umocnienie NZD po decyzji RBNZ). Reszta w zasadzie „kręci się wokół zera”. Widać, że dolar potrzebuje paliwa dla podtrzymania ruchu. W sytuacji, kiedy spadają rentowności amerykańskich obligacji, mogą nim być większe przepływy w stronę „bezpiecznych” przystani. To jednak nie będzie mieć miejsce bez wyraźnego pogorszenia się nastrojów, a to prowadzi nas do kolejnych rozważań nad szansami na podpisanie umowy USA-Chiny w najbliższych tygodniach…

Dane makro z godz. 14:30 nie miały większego znaczenia (PPI i cotygodniowe bezrobocie), gdyż odchylenia od rynkowych prognoz nie były znaczące (0,4 proc. m/m wobec 0,3 proc. m/m, oraz 225 tys. wobec 215 tys.).

Uwagę przykuwa dzisiaj zachowanie się USDJPY, który naruszył blisko trzymiesięczną linię trendu wzrostowego. To może sygnalizować dwie rzeczy – dolar będzie słabszy ze względu na lokalne fundamenty (gorsze dane z USA, niższe rentowności obligacji, zamieszanie wokół osoby Trumpa poprzez polityczny wątek impeachmentu?), lub po prostu jen będzie zyskiwał w ślad za rosnącą globalną awersją do ryzyka. Wtedy jednak o ile USD przegra z JPY i CHF, to zyska w relacjach z innymi.

USDJPYDaily_maly.png

Wykres dzienny USDJPY

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz