Analizy

AUD/CAD, analiza średnioterminowa, 3.08.2014r.

Podziel się postem:

Na wstępie przypomnę analizy z końca stycznia i połowy lutego, w których opisywałem dobre miejsce do zagrania eL’ek.

Link: http://galeriazyskow.pl/aktualizacja-wykresu-pary-walutowej-audcad-zysk-kilku-set-pipsow-16-02-2014r/

Dla przypomnienia wykres.

 

aaaaa

W zasadzie od kluczowego wsparcia średnioterminowego trend wzrostowy ma się dobrze.

Dotarł do okolic oporu w ramach kanału wzrostowego i przyjąłem wówczas walor jako nie perspektywiczny inwestycyjnie.

 

Dzisiaj po znacznej korekcie postanowiłem narysować od nowa kilak kresek i przedstawić dwa warianty.

 

Wariant wzrostowy.

 

Kontynuacja trendu po korekcie (nazwijmy ją umownie falą 4 w teorii Elliotta). Przebicie linii trendu daje duże sugestie do dalszego wzrostu. Pomimo, iż jest to sygnał techniczny nie warto brać pozycję od razu, gdyż może być więcej okazji po przyszłej korekcie.

 

Zatrzymanie korekty zaistniało w nieprzypadkowym miejscu. Mieliśmy tam szczyt fali 1 (zgodnie z teorią fal, fala 4 nie powinna najść na szczyt fali 1) oraz okolice wzniesienia 50% fibo całej fali 3.

Oczywiście jest to tylko koncepcja z propozycją fal w ruchu wzrostowym, zakładając że oznaczenia są prawidłowe możemy spodziewać się ruchu wynoszącego cenę do okolic szczytu. Często ponad szczyt ale zdarzają się układy ze skróconą fają 5.

 

audcadśrednioterminowo

 

Wariant spadkowy w ujęciu średnioterminowym.

 

Warto opisać również wariant widoczny na wykresie o wielkiej korekcie ABC wpisanej w kanał wzrostowy. Wszystkie oznaczenia na wykresie są aktualne i warto patrzeć na opory i wsparcia. Jak widać opór zatrzymał wzrost, czy na długo? Nie wiemy, jednak taki scenariusz warto brać pod uwagę.

 

Tak czy owak, gramy na sygnały a analizy średnioterminowe traktujemy do zajmowania pozycji z trendem. Widzę podstawy do odbicia po korekcie. Jeśli taka wystąpi to warto poszukiwać sygnałów kupna o charakterze krótkoterminowym. Z uwagi na ewentualną falę 5 ruch wzrostowy jest tym razem ograniczony.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz